05 Декември, 2019
0.0356

(ВИДЕО) Иранските командоси како се инфилтрирале во британскиот брод

Објавено во: Свет 21 Јули, 2019

Иранските медиуми објавија ново драматично видео на кое може да се види  запленувањето на британскиот танкер „Stena impero“. Властите во Иран потврдија дека заплениле британски брод во знам на одмазда за инцидентот во Гиралтар кога британските маринци задржаа ирански танкер полн со нафта.

Во видеоо може да се види како наоружени ирански војници го запленуваат танкерот од Британија, се пуштаат со јажиња од хеликоптер на бродот и носаат со себе оружје.

Ова одземање на британскиот брод предизвика осуда од Велика Британија и нејзините европски сојузници.


Видео и Фото The Sun

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) НА МАКРОН МУ ГОРИ ПОД НОЗЕТЕ: Французите излегоа на најмасовните демонстрации

(ВИДЕО) НА МАКРОН МУ ГОРИ ПОД НОЗЕТЕ: Французите излегоа на најмасовните демонстрации

Ја нарече Грета луда и опасна

Ја нарече Грета луда и опасна

Изградил лажен граничен премин за да шверцува мигранти

Изградил лажен граничен премин за да шверцува мигранти

ДОБИ ХУМАНА ФУНКЦИЈА - Федерика Могерини во тимот на Гутереш

ДОБИ ХУМАНА ФУНКЦИЈА - Федерика Могерини во тимот на Гутереш

НОВ МА Е НАЈБОГАТ КИНЕЗ: Сонародникот на Џек го стигна основачот на Алибаба

НОВ МА Е НАЈБОГАТ КИНЕЗ: Сонародникот на Џек го стигна основачот на Алибаба

ТРУДО И ЏОНСОН СЕ ПРАВДААТ: Од каде идејата дека го исмевавме трамп?-Глупости!

ТРУДО И ЏОНСОН СЕ ПРАВДААТ: Од каде идејата дека го исмевавме трамп?-Глупости!

Заев е „реален оптимист“, но што вели Макрон за проширувањето?

Заев е „реален оптимист“, но што вели Макрон за проширувањето?

(ФОТО) ПРИКАЗНА ОД СИЕРА ЛЕОНЕ: Сиромашно момче од ѓубре направило бизнис

(ФОТО) ПРИКАЗНА ОД СИЕРА ЛЕОНЕ: Сиромашно момче од ѓубре направило бизнис

АНКЕТА ГО ШОКИРАШЕ СВЕТОТ: Германците не ги сакаат Американците, туку Русите

АНКЕТА ГО ШОКИРАШЕ СВЕТОТ: Германците не ги сакаат Американците, туку Русите