30 Ноември, 2023
0.0273

ВИДЕО: КАДЕ И ДА СЕ ПОЈАВИ, МАКРОН ДОБИВА ШЛАКАНИЦИ:Францускиот претседател се повеќе е на мета на незадоволните граѓани

Објавено во: Свет 26 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

Францускиот претседател Емануел Макрон не е многу популарен во својата земја, а во последните неколку дена дури доживеа да му удри две шлаканица од некој од толпата.

Макрон и претходно често беше мета на неистомисленици, па извесно време го немаше многу, а во ноември имаше дури два напади врз него.

Последниот случај се случи во Дромо на југот на Франција каде Макрон беше во посета. На видеото објавено на социјалните мрежи се гледа како Макрон излегува од службениот автомобил и трча кон оградата каде што се собрала малку поголема група луѓе. Во моментот кога се обидел да се ракува со нив, млад човек со долга коса прв зад оградата му удрил шамар на францускиот претседател, што го снимиле и камерите.

Макрон беше отстранет од обезбедувањето, а полицајците го одвлекоа човекот настрана. Макрон повторно се врати и се ракуваше со своите поддржувачи.

Инаку, францускиот претседател на 20 ноември беше мета на непозната жена која исто така му удри шлаканица на Макрон, по што беше повлечена настрана.

Во септември 2021 година, Макрон исто така беше цел на напад на незадоволен граѓанин, кој извикуваше „Да живее револуцијата“ и фрли со јајце кон францускиот претседател во Лион. Меѓутоа, јајцето го удрило Макрон во рамото и паднало на бетонот.

* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

СЕ ОГЛАСИ ПЕСКОВ ЗА БУГАРСКИОТ ПОТЕГ: „Тоа е апсурден и глупав став“

СЕ ОГЛАСИ ПЕСКОВ ЗА БУГАРСКИОТ ПОТЕГ: „Тоа е апсурден и глупав став“

Русија пред портите на „царството“ на најбогатиот Украинец

Русија пред портите на „царството“ на најбогатиот Украинец

КОЈ БЕШЕ ХЕРИ КИСИНЏЕР ЕДЕН ОД НАЈМОЌНИТЕ ДИПЛОМАТИ: Почина вчера на 100 годишна возраст

КОЈ БЕШЕ ХЕРИ КИСИНЏЕР ЕДЕН ОД НАЈМОЌНИТЕ ДИПЛОМАТИ: Почина вчера на 100 годишна возраст

БЛИНКЕН И ЛАВРОВ СЕ РАЗМИНАА: Американскиот државен секретар синоќа замина за Израел

БЛИНКЕН И ЛАВРОВ СЕ РАЗМИНАА: Американскиот државен секретар синоќа замина за Израел

НАПАД НА АВТОБУСКА СТАНИЦА ВО ЕРУСАЛИМ: Три лица убиени, ранети шест

НАПАД НА АВТОБУСКА СТАНИЦА ВО ЕРУСАЛИМ: Три лица убиени, ранети шест

БУГАРИЈА СЕПАК НЕ ГО ПУШТИ АВИОНОТ НА ЛАВРОВ: Причината е Захарова

БУГАРИЈА СЕПАК НЕ ГО ПУШТИ АВИОНОТ НА ЛАВРОВ: Причината е Захарова

ДУРИ ПОЛОВИНА ОД ГЕРМАНСКИТЕ КОМПАНИИ КУБУРАТ ЗА РАБОТНИЦИ: Состојбата станува критична, фалат работници за 1,8 милиони работни места

ДУРИ ПОЛОВИНА ОД ГЕРМАНСКИТЕ КОМПАНИИ КУБУРАТ ЗА РАБОТНИЦИ: Состојбата станува критична, фалат работници за 1,8 милиони работни места

„ХАМАС НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ЗАКАНА ЗА ИЗРАЕЛ“: Нетанјаху подготвен да ги уништи

„ХАМАС НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ЗАКАНА ЗА ИЗРАЕЛ“: Нетанјаху подготвен да ги уништи

ФОН ДЕР ЛАЈЕН ВЕЛИ ДЕКА БРИТАНИЈА САКА ДА СЕ ВРАТИ ВО ЕУ: Направивме грешка, мора да ја поправите

ФОН ДЕР ЛАЈЕН ВЕЛИ ДЕКА БРИТАНИЈА САКА ДА СЕ ВРАТИ ВО ЕУ: Направивме грешка, мора да ја поправите