17 Јули, 2019
0.0194

ВИДЕО: Како славеа граѓаните за пропаста на договорот за Брегзит, Меј во аут

Објавено во: Свет 16 Јануари, 2019

Извици, скандирања, наздравување од граѓаните кои беа собрани над Плоштадот пред британскиот Парламент откако стана јасно дека внатре беше одбиен договорот за излез од Европската Унија на Велика Британија. Катастрофалниот исход за Тереза Меј значи впрочем 432 гласа против договорот за Брегзит на 202 кои гласаа за. Граѓаните кој практично цел ден беа на Плоштадот и кој главно се ЕУ поддржувачи навистина среќно го испратија овој резултат. 

По гласањето, Џереми Корбин, лидерот на Лабуристите рече дека ќе се гласа доверба на Владата најверојатно денеска.


Можеби ќе ве интересира

Ова се најубавите острови во Европа

Ова се најубавите острови во Европа

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА ВО МУМБАЈ:Се урна станбена зграда, има загинати и повредени

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА ВО МУМБАЈ:Се урна станбена зграда, има загинати и повредени

Асанж нема да биде екстрадиран во Америка

Асанж нема да биде екстрадиран во Америка

(ВИДЕО) Макрон се обрати на српски во Белград

(ВИДЕО) Макрон се обрати на српски во Белград

(ФОТО) Снег во две европски земји, а покривката и до 30 цм

(ФОТО) Снег во две европски земји, а покривката и до 30 цм

(ВИДЕО) ЗАГИНАА ПАДОБРАНЦИ: Се сруши авион во Шведска

(ВИДЕО) ЗАГИНАА ПАДОБРАНЦИ: Се сруши авион во Шведска

Најбогатиот човек на светот за прв пат пред јавноста со новата партнерка

Најбогатиот човек на светот за прв пат пред јавноста со новата партнерка

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО ХОНГКОНГ: Причината за револтот е во кинеските власти

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО ХОНГКОНГ: Причината за револтот е во кинеските власти

(ВИДЕО) Воена парада во Париз, но и апсење на „Жолтите елеци“

(ВИДЕО) Воена парада во Париз, но и апсење на „Жолтите елеци“