19 Јуни, 2019
0.0371

(ВИДЕО) Контра-референдумец и создаваше непријатности на Шекеринска: Што е, ќе ме тепа ли публиката!

Објавено во: Македонија 20 Септември, 2018

На трибина во Аеродором, на која говореше вицепремиерката Радмила Шекеринска во рамки на кампањата „Излези ЗА европска Македонија“, се уфрли „контраш“ кој извади листа и преку микрофонот започна да и поставува непријатни прашања на министерката за одбрана.

Публиката реагираше со извици и негодување дека на истиот не му е местото таму, на што тој реагираше дека сакаат да го натепаат и дека публиката се плаши од вистината.

Му беше одземен листот кој го држеше во раката, а од страна на организаторите му беше исклучен и микрофонот.


Можеби ќе ве интересира

Кирацовски ќе тужи медиуми кои шират лажни информации за неговиот имот

Кирацовски ќе тужи медиуми кои шират лажни информации за неговиот имот

Македонија ставена на „стенд бај“ за преговорите до октомври

Македонија ставена на „стенд бај“ за преговорите до октомври

Доналд Трамп ги продолжи вонредните мерки за санкции кон Северна Македонија

Доналд Трамп ги продолжи вонредните мерки за санкции кон Северна Македонија

Николовски тврди дека изработено е цело досие за корупцијата во државата

Николовски тврди дека изработено е цело досие за корупцијата во државата

Пушењето цигари во комбинација со загадениот воздух ќе си го земат „данокот“

Пушењето цигари во комбинација со загадениот воздух ќе си го земат „данокот“

Илија Димовски смета дека ЕУ ѝ удри шлаканица на Владата

Илија Димовски смета дека ЕУ ѝ удри шлаканица на Владата

Силјановска: Во ЕУ се влегува со исполнување на Копенхагеншките критериуми

Силјановска: Во ЕУ се влегува со исполнување на Копенхагеншките критериуми

Заев: Задоволни сме од денешниот заклучок, но тој ќе значи целосен успех во октомври

Заев: Задоволни сме од денешниот заклучок, но тој ќе значи целосен успех во октомври

ФОКУС НА ДЕНОТ: За датум ќе чекаме до октомври, која земја е кочничар?

ФОКУС НА ДЕНОТ: За датум ќе чекаме до октомври, која земја е кочничар?