28 Март, 2020
0.0365

(ВИДЕО) КОРОНАВИРУСОТ ПРАВИ ПУСТОШ ВО ИТАЛИЈА: Градови-духови, во Милано маркетите се празнат

Објавено во: Свет 24 Февруари, 2020

Апокалиптичните сцени во Италија по коронавирусот се шират со голема брзина. Вирусот се појави во земјата кон средината на минатата недела, при што загинаа четири лица а се заразија повеќе од 150 луѓе.

Бидејќи властите бараат начин како да се справат со овој опасен вирус, граѓаните тивко паничат - улиците се претвораат во пустош, а полиците од продавниците почнуваат се побрзо да се празнат.

СЦЕНИ ОД МИЛАНО


Во Венеција откажана најголемата туристичка атракција - Карневалот


Градовите во Ломбардија се „заклучени“ , Армани ја откажа ревијата


Снимка од градовитеIZVOR: AP PHOTO/PAOLO SANTALUCIA/


Можеби ќе ве интересира

Хрватскиот имунолог: Коронавирусот е само хистерија

Хрватскиот имунолог: Коронавирусот е само хистерија

Првата пациентка заразена со корона вирус: Требаше да се алармира порано

Првата пациентка заразена со корона вирус: Требаше да се алармира порано

Шпанија повлече 9000 брзи тестови за Ковид-19 произведени во Кина како „несигурни“

Шпанија повлече 9000 брзи тестови за Ковид-19 произведени во Кина како „несигурни“

Германија со неверојатна помош од 50 милијарди евра за самовработените и уметниците

Германија со неверојатна помош од 50 милијарди евра за самовработените и уметниците

ЦРН ДЕН ЗА ИТАЛИЈА: Починаа скоро 1.000 луѓе

ЦРН ДЕН ЗА ИТАЛИЈА: Починаа скоро 1.000 луѓе

ШТО КАЖА НОБЕЛОВЕЦОТ КОЈ ТОЧНО ГО ПРЕДВИДЕ ШИРЕЊЕТО: Во следните два месеци ризикот од смрт е удвоен, но не е страшно

ШТО КАЖА НОБЕЛОВЕЦОТ КОЈ ТОЧНО ГО ПРЕДВИДЕ ШИРЕЊЕТО: Во следните два месеци ризикот од смрт е удвоен, но не е страшно

Британскиот премиер Џонсон позитивен на коронавирус

Британскиот премиер Џонсон позитивен на коронавирус

Попушта ли Германија пред налетот на пандемијата?

Попушта ли Германија пред налетот на пандемијата?

Погледнете како медицински сестри се спремаат да влезат кај заразените со корона вирус

Погледнете како медицински сестри се спремаат да влезат кај заразените со корона вирус