15 Ноември, 2019
0.0170

(ВИДЕО) Летот на ужасот: Вистинска драма во авионот на релација Приштина –Базел

Објавено во: Балкан 17 Јуни, 2019

Силни турбуленции, вриштење кај патниците, страв, багажот паѓа врз патниците, повредени, се само дел од случувањата за време на летот Приштина – Базел.

На неколку минути пред слетувањето авионот наишол на турбуленции, толку силни што започнал да паѓа багажот на патниците.

Како што пишуваат медиумите околу десет лица се здобиле со тешки повреди и тие се пренесени во болницата во Базел веднаш по слетувањето. 

Еден очевидец рекол  дека  патниците стравувале за својот живот.

На видеото можете да видите колку многу авионот се треси. А стјуардерот кој ги снабдува патниците со пијалоци падна.

Друг патник кој бил сведок на хорор летот напишал на Фејсбук „Работите летаа околу и ремени се кинеа. Луѓето беа повредени и делумно крвавеа“.Видео  TURKISH SKY NEWS 


Можеби ќе ве интересира

Вархели: Ние мора да го прифатиме Западен Балкан

Вархели: Ние мора да го прифатиме Западен Балкан

Притвор за македонскиот газда Шефкет Демировски

Притвор за македонскиот газда Шефкет Демировски

(ВИДЕО+ФОТО) Викторија направи пустош во Грција, летувалиштата покриени со камења

(ВИДЕО+ФОТО) Викторија направи пустош во Грција, летувалиштата покриени со камења

(ФОТО+ВИДЕО) НЕВРЕМЕ: По Хрватска, под вода е и дел од Словенија

(ФОТО+ВИДЕО) НЕВРЕМЕ: По Хрватска, под вода е и дел од Словенија

(ВИДЕО) За едно деноноќие во Хрватска наврнаа 222 литри дожд на метар квадратен

(ВИДЕО) За едно деноноќие во Хрватска наврнаа 222 литри дожд на метар квадратен

ЦРНА ГОРА КАЖА „НЕ“ НА „МИНИ ШЕНГЕН“: Не сакаат да губат енергија

ЦРНА ГОРА КАЖА „НЕ“ НА „МИНИ ШЕНГЕН“: Не сакаат да губат енергија

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВРЕМЕ ВО ХРВАТСКА: Падна фасада на училиште, пожарникарите отстрануваат искршени дрвја

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВРЕМЕ ВО ХРВАТСКА: Падна фасада на училиште, пожарникарите отстрануваат искршени дрвја

ПО СРЕДБАТА СО МАКРОН: Вучиќ убеден дека иницијативата „мини Шенген“ ќе и претходи на ЕУ

ПО СРЕДБАТА СО МАКРОН: Вучиќ убеден дека иницијативата „мини Шенген“ ќе и претходи на ЕУ

(ВИДЕО) ПЕКАР ГИ ВООДУШЕВИ СИТЕ: Има вистинска шума на покривот од куќата

(ВИДЕО) ПЕКАР ГИ ВООДУШЕВИ СИТЕ: Има вистинска шума на покривот од куќата