19 Април, 2018
0.0639

(ВИДЕО) ЛУД СКОК НА УШТЕ ПОЛУД РУСИН: Она што го направил ни научниците не го препорачуваат

Објавено во: Свет 13 Јануари, 2018

Русионот преживеал опасен скок од балкон на станбена зграда со склопен падобран.

На видеото кое е поставено на вебсајтот Ivanovonevs.ru во четвртокот се гледа човек кој од балкон се спушта со неотворен падобран пред да се искачи на оградата и скокне.

„Идиот“, се слуша авторот на видеото додека камерата покажува безбедно слетување на адреналинсиот зависник.

Висината од која скокнал не е објавена. Научниците велат дека е 30 метри најмалата висина од која може да се скокне со падобран и да се преживее.


Можеби ќе ве интересира

АМАЗОН РУШИ РЕКОРДИ: Најголем број продадени мисирки

АМАЗОН РУШИ РЕКОРДИ: Најголем број продадени мисирки

Лимузината на Путин се подготвува и за комерцијална продажба

Лимузината на Путин се подготвува и за комерцијална продажба

Династијата Ротшилд назначи нов лидер

Династијата Ротшилд назначи нов лидер

СВЕТ: Почина жена откако автомобил се заби во куќа

СВЕТ: Почина жена откако автомобил се заби во куќа

(ВИДЕО) НАМЕРНО ИЛИ НЕ: При полициска акција експлодираше куќа

(ВИДЕО) НАМЕРНО ИЛИ НЕ: При полициска акција експлодираше куќа

Меркел и Курц бараат решение за Сирија - какви се нивните ставови?

Меркел и Курц бараат решение за Сирија - какви се нивните ставови?

Кој не би посакал да работи во овие луксузни канцеларии на Космопилитан?!

Кој не би посакал да работи во овие луксузни канцеларии на Космопилитан?!

(ВИДЕО) Предвидување: Oва е точката од која ќе почне Третата светска војна

(ВИДЕО) Предвидување: Oва е точката од која ќе почне Третата светска војна

Магионичар наместо со магија, остава без здив со својата емотивна животна приказна (Видео)

Магионичар наместо со магија, остава без здив со својата емотивна животна приказна (Видео)