07 Август, 2022
0.0227

(ВИДЕО) Луѓето панично бегаа од пожар во ноќен клуб кој однесе 13 жртви

Објавено во: Свет 05 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Во пожар во ноќен клуб во Тајланд загинаа најмалку 13 луѓе, а 35 се повредени. Местото каде што избувна пожарот се наоѓа на околу 180 километри југоисточно од главниот град Бангкок.

Пожарот избувнал по полноќ во ноќен клуб во источната провинција Чонбури, пишува Ројтерс. Причината за пожарот  не е позната, а утврдено е дека сите 13 жртви се со тајландска националност. Видеата од локалните медиуми покажуваат луѓе како бегаат од ноќниот клуб, а пожарникарите го гаснат пламенот. Претходно во Камерун, Бразил, Романија имало случзеви каде при пожари во ноќни клубови имало жртви. Во 2013 година во Бразил имало 245 жртви во пожар во ноќен клуб. 

foto EPA-EFE


Можеби ќе ве интересира

ОТКРИЕНО ЗА КОЛКУ КИНА МОЖЕ ДА ГО ЗАЗЕМЕ ТАЈВАН! Западот не би имал време да одговори

ОТКРИЕНО ЗА КОЛКУ КИНА МОЖЕ ДА ГО ЗАЗЕМЕ ТАЈВАН! Западот не би имал време да одговори

80 ИЛЕГАЛНИ РУДАРИ ГИ СИЛУВАЛЕ МАНЕКЕНКИТЕ, локалните жители револтирани од постапката решиле сами да се одмаздат

80 ИЛЕГАЛНИ РУДАРИ ГИ СИЛУВАЛЕ МАНЕКЕНКИТЕ, локалните жители револтирани од постапката решиле сами да се одмаздат

Зеленски бара од Западот поостар меѓународен одговор на „рускиот нуклеарен терор“

Зеленски бара од Западот поостар меѓународен одговор на „рускиот нуклеарен терор“

Израел-Газа: Бројот на загинати расте бидејќи Израел го уби вториот врвен милитант

Израел-Газа: Бројот на загинати расте бидејќи Израел го уби вториот врвен милитант

Западот „флертува“ со Тајван, исто како и со Украина, дали се ова погрешни потези?

Западот „флертува“ со Тајван, исто како и со Украина, дали се ова погрешни потези?

САД: Потезите на Кина во Тајванскиот Теснец се провокативни и неодговорни

САД: Потезите на Кина во Тајванскиот Теснец се провокативни и неодговорни

Уште еден брод со украинско жито пристигна во Истанбул

Уште еден брод со украинско жито пристигна во Истанбул

Мексикански рудари заробени по поплавата, нуркачи ќе се обидат да ги спасат

Мексикански рудари заробени по поплавата, нуркачи ќе се обидат да ги спасат

Покрената кривична постапка поради ракетирањето на нуклеарката Запорожје

Покрената кривична постапка поради ракетирањето на нуклеарката Запорожје