30 Јуни, 2022
0.0237

(ВИДЕО) Македонија се запиша во историјата на Евровизија со првиот предлог за брак

Објавено во: Стил 12 Мај, 2017

Добивај вести на Viber

Нашата претставничка на "Евровизија-2017" во Киев Јана Бурческа доби понуда за брак од нејзиниот сакан за време на втората полуфинална вечер на фестивалот. 

Во Киев, доцна во четвртокот (11-ти мај) помина второто полуфинале на "Евровизија", на кое беа дефинирани последните десет финалисти во кои за жал Македонија не го најде своето место.

За време на пребројувањето на гласовите на телевизиските гледачи, еден од водачите на шоуто се приближи до масата, на која беше македонската делегација. Зборот зеде момчето на Јана, кој се претстави како Александар. Тој извади кутија со прстен, клекна и ја побара македонската пејачка да се омажи за него, на што таа се согласи без двоумење. 

Според организаторите, тоа е првиот предлог за брак, направено во живо во целата историја на "Евровизија". 

Според резултатите од гласањето, Бурческа не успеа да стигне до финалето.

Погледнете како изгледаше запросувањето:


Можеби ќе ве интересира

Што е подобро за разладување кога се јаки горештини - клима уред или вентилатор? - Експертите имаат интересен одговор

Што е подобро за разладување кога се јаки горештини - клима уред или вентилатор? - Експертите имаат интересен одговор

Мајка ми е жена на која би сакала да наликувам: Искрено со Каролина Гочева

Мајка ми е жена на која би сакала да наликувам: Искрено со Каролина Гочева