16 Јануари, 2021
0.0253

(ВИДЕО) Мало девојче падна од трети кат, но преживеа благодарение на снегот

Објавено во: Свет 23 Ноември, 2020

Во рускиот град Томск во саботата 6-годишно девојче паднало од третиот кат на станбена зграда, но поради снегот на тревникот преживеало и не се здобило со потешки повреди.

Несреќата ја снимиле надзорните камери од зградата во близина и видеото станало вирално на социјалните мрежи, затоа што на никого не му се верувало дека девојчето станало и заминало. 

Сепак, девојчето, чиј идентитет не е објавен бидејќи е малолетно, ја минало ноќта на прегледи во болница. Подоцна е објавено дека нема скршеници, но дека се забележани полесен потрес на мозок и полесни телесни повреди.

Според наводите на болницата, девојчето ја минало ноќта на интензивна нега, а следниот ден е префрлено на редовно одделение.

На снимката се гледа како девојчето паѓа од својот балкон и силно удира со снегот.

Лежело некое време на тоа место, по што станало, ја прескокнало малата ограда и истрчало кон својата зграда.

На крајот е откриено дека мајката го оставила девојчето само во станот. 


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) СИЛНИ ЗЕМЈОТРЕСИ ВО ИНДОНЕЗИЈА И ГВAТЕМАЛА: Се бројат жртви

(ВИДЕО) СИЛНИ ЗЕМЈОТРЕСИ ВО ИНДОНЕЗИЈА И ГВAТЕМАЛА: Се бројат жртви

Лекар од Русија тврди дека напролет полесно ќе се борат со коронавирусот

Лекар од Русија тврди дека напролет полесно ќе се борат со коронавирусот

Фајзер ја намалува испораката на вакцини во Европа, немаат доволно произведено

Фајзер ја намалува испораката на вакцини во Европа, немаат доволно произведено

Норвешка предупредува: Вакцините против Ковид-19 се премногу ризични за пациенти над 80 години

Норвешка предупредува: Вакцините против Ковид-19 се премногу ризични за пациенти над 80 години

ВО ЊУЈОРК ВИСТИНСКА ДРАМА КАКО НА ФИЛМ - дел од автобус виси на надвозник, има и повредени

ВО ЊУЈОРК ВИСТИНСКА ДРАМА КАКО НА ФИЛМ - дел од автобус виси на надвозник, има и повредени

Високите нивоа на Д3 витаминот придонесува заболувањето од Ковид-19 да биде со полесна клиничка слика

Високите нивоа на Д3 витаминот придонесува заболувањето од Ковид-19 да биде со полесна клиничка слика

ОПТИМИСТИЧКА ПРОГНОЗА: Руски лекар тврди дека брзо ќе се справиме со пандемијата

ОПТИМИСТИЧКА ПРОГНОЗА: Руски лекар тврди дека брзо ќе се справиме со пандемијата

Ќе имаме повеќе видови на коронавирусот, затоа немојте да патувате, вели Вилер

Ќе имаме повеќе видови на коронавирусот, затоа немојте да патувате, вели Вилер

НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО БРИСЕЛ: Се бара правда за смртта на момче со африканско потекло

НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО БРИСЕЛ: Се бара правда за смртта на момче со африканско потекло