21 Април, 2018
0.0816

(ВИДЕО) Маж преживеа напад од ајкула

Објавено во: Свет 16 Април, 2018

Ајкула утрово нападнала сурфер во југозападниот дел од Австралија. И покрај сериозните повреди и на двете нозе тој успеал да доплива со брегот. 

Се работи за маж на 30-годишна возраст кој сурфал во Грејтаун, кога околу 8 часот изутрина по локално време го нападнала ајкула.

Поради серизните повреди прва помош му е укажана на плажа, а потоа со хеликоптер е пренесен во Перт.

Лекарите изјавија дека сурферот се наоѓа во стабилна состојба.


Можеби ќе ве интересира

Лавров вели дека САД го минираа сирискиот мировен процес

Лавров вели дека САД го минираа сирискиот мировен процес

Шведскиот диџеј Авичи е пронајден мртов во Оман

Шведскиот диџеј Авичи е пронајден мртов во Оман

Крвави судири на границата меѓу Израел и Палестина

Крвави судири на границата меѓу Израел и Палестина

Дамаск конечно е ослободен?

Дамаск конечно е ослободен?

(ВИДЕО) Вулкан се буди по 250 години - во цели градови е забрането движење

(ВИДЕО) Вулкан се буди по 250 години - во цели градови е забрането движење

Иран: Ќе има тешки последици ако САД се повлече од нуклеарниот договор

Иран: Ќе има тешки последици ако САД се повлече од нуклеарниот договор

Терористите на ЕТА бараат прошка за сите жртви

Терористите на ЕТА бараат прошка за сите жртви

По децении на власт на Кастро фамилијата Куба со нов претседател

По децении на власт на Кастро фамилијата Куба со нов претседател

Белгија до Албанците: Не сте добредојдени за азил

Белгија до Албанците: Не сте добредојдени за азил