16 Јули, 2019
0.0185

(ВИДЕО) Метеоролошко цунами и 25.000 удари на гром во една балканска земја

Објавено во: Балкан 10 Јули, 2019

Бура имало на Јадранот, а од небото удриле 25.000 грома, односно имало метеоролошко цунами на Хвар.

Се работи за осцилации на морето поради брзите промени на воздушниот притисок. Дошло и до плима, па до осека. кога морето се повлекло за околу 105 сантиметри за само 10 минути.

Врнежите и грмежите се забележани ширум јадранското крајбрежје, а за 120 минути забележани се повеќе од 25.000 удари од гром.


Можеби ќе ве интересира

Над 3.500 молњи во Грција - се очекува нова бура

Над 3.500 молњи во Грција - се очекува нова бура

Какви договори ќе потпишат Макрон и Вучиќ?

Какви договори ќе потпишат Макрон и Вучиќ?

Вучиќ: Со цело срце ја прифаќам идејата на Заев кажана пред руските комичари

Вучиќ: Со цело срце ја прифаќам идејата на Заев кажана пред руските комичари

Може ли Макрон „да го притисне“ дијалогот меѓу Белград и Приштина?

Може ли Макрон „да го притисне“ дијалогот меѓу Белград и Приштина?

Ципрас: На СИРИЗА и е потребна транформација

Ципрас: На СИРИЗА и е потребна транформација

Макрон доаѓа во посета на Белград, а Вучиќ за него има неколку подароци

Макрон доаѓа во посета на Белград, а Вучиќ за него има неколку подароци

Арапите инвестираат во уште една балканска земја

Арапите инвестираат во уште една балканска земја

(ВИДЕО) Бугарија очекува бури, а еве како изгледа снегот кој падна на Мусала

(ВИДЕО) Бугарија очекува бури, а еве како изгледа снегот кој падна на Мусала

Поплави во западна Грција, луѓето се евакуираат

Поплави во западна Грција, луѓето се евакуираат