22 Април, 2018
0.0624

(ВИДЕО) Милијардерката во кал до колена: Уништена луксузната куќа на познатата Опра Винфри

Објавено во: Свет 10 Јануари, 2018

Aмериканската водителка Опра Винфри овие денови е во центарот на вниманието поради својот говор кој многумина го протолкуваа како најава за кандидатура за претседател на САД.

Меѓутоа, популарната водителка ја погоди катастрофа, односно природни непогоди со кои Калифорнија моментално се бори.

Најмалку 13 лица загинаа во јужна Калифорнија, која ја погоди зимска бура донесувајќи рекордни количини дожд во таа американска држава, што предизвика поплави и покренаа лизгања на земјиште.

Како се наведува 163 лица се повредени и префрлени во болница, а четворица се во критична состојба.

„Повторно се молиме за нашата заедница во Санта Барбара“, напиша Опра во вторникот и сподели фотографија од својот двор кој е прекриен со кал, како и хеликоптери кои ги спасуваат луѓето од погодените подрачја.

Опра објави и видео на кое се гледа како во чизми шета низ калта и констатира дека куќата зад неа исчезнала.

Ова е втора катастрофа која ја погоди за кратко време Калифорнија. Таа во текот на минатиот месец се бореше со страшни пожари кои речиси ја уништија вегатацијата.


Можеби ќе ве интересира

По епидемијата на напади Индија со смртна казна за силувачите на девојчиња

По епидемијата на напади Индија со смртна казна за силувачите на девојчиња

Гренланд се поблиску до независност

Гренланд се поблиску до независност

Неонацистите во Германија се разбудија на роденденот на Хитлер

Неонацистите во Германија се разбудија на роденденот на Хитлер

Зошто ФБИ нуди милион долари за новинар загубен во Сирија?

Зошто ФБИ нуди милион долари за новинар загубен во Сирија?

Проголтал килограм кокаин на аеродром

Проголтал килограм кокаин на аеродром

Пробив во истрагата на случајот Скрипал: Идентификувани клучни осомничени

Пробив во истрагата на случајот Скрипал: Идентификувани клучни осомничени

Како реагираа Кина и САД на одлуката на Северна Кореја за крај на мисијата со нуклеарните тестови

Како реагираа Кина и САД на одлуката на Северна Кореја за крај на мисијата со нуклеарните тестови

Твитер се откажа од „Касперски“ зошто „бил поврзан со руските служби“

Твитер се откажа од „Касперски“ зошто „бил поврзан со руските служби“

СВЕТОТ МОЖЕ ДА ЗДИВНЕ: Ким Џонг Ун соопшти вест која најмногу го израдува Трамп

СВЕТОТ МОЖЕ ДА ЗДИВНЕ: Ким Џонг Ун соопшти вест која најмногу го израдува Трамп