07 Јули, 2020
0.0477

(ВИДЕО) На носилки и со брза помош Бојан Јовановски однесен од ОЈО

Објавено во: Македонија 08 Октомври, 2019

ВИДЕО: ТВ21

Фото: принтскрин

Непријатна сцена се случи во судот каде што првиот осомничен во „Рекет“ даваше исказ, кажа адвокатот на Боки13.

Брза помош му беше укажана на Бојан Јовановски откако му се слоши додека даваше исказ и со носилки и брза помош беше однесен.

„Јовановски почна да повраќа и колабираше, не беше компактибилен.  Сега е донесена брза помош и однесен во  болница. Иако има мислење од Клиниката за торакална дека е неопходна хоспитализација и нега-истакна адвокатот Дуковски на Боки13.

Авокатотот додава дека Јовановски дваесет пати бил на субспецијалистички преглед и не успеал да даде исказ.

Јовановски е во притвор во Шутка и денес напладне беше донесен да даде исказ. Осомничени во случајот се и Зоран Милески Кичеец и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева.Можеби ќе ве интересира

КАКО УСПЕАЛ ДА ГИ СОБЕРЕ - дури 211 мигранти откриени во едно возило

КАКО УСПЕАЛ ДА ГИ СОБЕРЕ - дури 211 мигранти откриени во едно возило

Најголем проблем играњето на свадба: Комисијата за заразни болести не дава препорака за организирање веселби

Најголем проблем играњето на свадба: Комисијата за заразни болести не дава препорака за организирање веселби

МИНИМАЛЕЦ НЕ ПОНИЗОК ОД 18.700 до 20.900 ДЕНАРИ - кој и да дојде на власт планира да зголемува плати

МИНИМАЛЕЦ НЕ ПОНИЗОК ОД 18.700 до 20.900 ДЕНАРИ - кој и да дојде на власт планира да зголемува плати

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Силен северен ветер со брзина до 90 километри на час и дожд

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Силен северен ветер со брзина до 90 километри на час и дожд

Министерот Чулев изгуби спор против Владата

Министерот Чулев изгуби спор против Владата

Колев: Ги повикувам Заев, Мицковски и Ахмети да се откажат од пратеничките или премиерските плати и бенефиции

Колев: Ги повикувам Заев, Мицковски и Ахмети да се откажат од пратеничките или премиерските плати и бенефиции

МВР: 444 прекршоци за неносење маски

МВР: 444 прекршоци за неносење маски

Али Ахмети: Заев ќе испие две-три чаши ракија пред митинг, па после се кае

Али Ахмети: Заев ќе испие две-три чаши ракија пред митинг, па после се кае

Д-р. Стојанов: Вакцината пртив стрептокока пневмонија не ја спречува заразата со Ковид-19, но создава посилен имунитет

Д-р. Стојанов: Вакцината пртив стрептокока пневмонија не ја спречува заразата со Ковид-19, но создава посилен имунитет