21 Октомври, 2019
0.0188

(ВИДЕО) На носилки и со брза помош Бојан Јовановски однесен од ОЈО

Објавено во: Македонија 08 Октомври, 2019

ВИДЕО: ТВ21

Фото: принтскрин

Непријатна сцена се случи во судот каде што првиот осомничен во „Рекет“ даваше исказ, кажа адвокатот на Боки13.

Брза помош му беше укажана на Бојан Јовановски откако му се слоши додека даваше исказ и со носилки и брза помош беше однесен.

„Јовановски почна да повраќа и колабираше, не беше компактибилен.  Сега е донесена брза помош и однесен во  болница. Иако има мислење од Клиниката за торакална дека е неопходна хоспитализација и нега-истакна адвокатот Дуковски на Боки13.

Авокатотот додава дека Јовановски дваесет пати бил на субспецијалистички преглед и не успеал да даде исказ.

Јовановски е во притвор во Шутка и денес напладне беше донесен да даде исказ. Осомничени во случајот се и Зоран Милески Кичеец и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева.Можеби ќе ве интересира

Коалицијата на Мицкоски доби ново име

Коалицијата на Мицкоски доби ново име

ФОКУС НА ДЕНОТ: Се сумираат впечатоците од лидерската, попис ќе нема во април

ФОКУС НА ДЕНОТ: Се сумираат впечатоците од лидерската, попис ќе нема во април

ПОРАКА ОД СОФИЈА ДО МАКРОН: Граѓаните извикуваа „Бугарија и Македонија под едно небо”

ПОРАКА ОД СОФИЈА ДО МАКРОН: Граѓаните извикуваа „Бугарија и Македонија под едно небо”

ЃУЛИСТАНА МАРКОВСКА: Прав пат ни е доколку ЕУ реши да ни направи мониторинг

ЃУЛИСТАНА МАРКОВСКА: Прав пат ни е доколку ЕУ реши да ни направи мониторинг

ОЈО: Обвинителот во случајот „Тамара“ побарал изземање

ОЈО: Обвинителот во случајот „Тамара“ побарал изземање

ЗАЕВ Е ПОКАНЕТ ВО РИМ: Џузепе Конте бара да добиеме датум идниот месец

ЗАЕВ Е ПОКАНЕТ ВО РИМ: Џузепе Конте бара да добиеме датум идниот месец

МИЛОШОСКИ: Има три комплицирани начини за враќање на името

МИЛОШОСКИ: Има три комплицирани начини за враќање на името

ГРЦИЈА ЌЕ БИДЕ НА ШТРЕК: Ги засега Договорот од Преспа и случувањата кај нас

ГРЦИЈА ЌЕ БИДЕ НА ШТРЕК: Ги засега Договорот од Преспа и случувањата кај нас

Се судрија мотори кај Градежен факултет

Се судрија мотори кај Градежен факултет