18 Август, 2018
0.3631
    ALK 7956.45    -0.54%     GRNT 793.88    -1.36%     KMB 5168.81    -0.47%     MERM 2006    126.41%     MKSD 204    0%     MPT 44500.29    -1.11%     MTUR 4600    -1.08%     OHB 6500    -0.01%     OKTA 4215.18    -6.1%     PPIV 44500    -1.13%     RADE 1700    -0.12%     RMDEN17 96.02    -0.08%     RZEK 30    0%     RZTK 511    0%     RZUS 120    -2.94%     STB 1031.49    0.11%     STIL 131.22    -1.34%     TEL 277.4    -1.52%     TNB 14130    -0.46%     TTK 1146    -0.09%     UNI 2400    0.04%     VITA 8767    3%

(ВИДЕО) НАПАД ВО КАНАДА: Влегле маскирани во ресторан, детонирале бомба и избегале!

Објавено во: Свет 25 Мај, 2018

Двајца мажи детонирале бомба во ресторан во Онтарио, ранувајќи неколку луѓе од кои тројца се во критична состојба, пренесоа светските медиуми.

Експлозијата се случила во канадскиот град Мисисогу, во Онтарио, а според првични информации, повредени се најмалку 15 луѓе. Полицијата соопштила дека трага за двајца осомничени кои избегале од лице место.


Според пишувањата осомничените носеле качулки, фармерки и лицата им биле целосно скриени.


На терен се наоѓаат голем број полициски и амбулантни возила како и тим за демонтирање на бомба. Како се наведува, самата зграда во која се случила експлозијата е недопрена, но насекаде има скршено стакло.


Мотивот за напад не е познат, а засега не е исклучено ни дека се работи за тероризам.


Можеби ќе ве интересира

ЗНАМИЊА НА ПОЛА КОПЈЕ, ВО ЦРНО: Најдени уште мртви тела во Џенова

ЗНАМИЊА НА ПОЛА КОПЈЕ, ВО ЦРНО: Најдени уште мртви тела во Џенова

Силен земјотрес погоди архипелаг

Силен земјотрес погоди архипелаг

Со дојави за бомби приземји девет авиони во три земји

Со дојави за бомби приземји девет авиони во три земји

(ВИДЕО) ПОПЛАВА: Уби повеќе од 160 луѓе и уништи стотици објекти

(ВИДЕО) ПОПЛАВА: Уби повеќе од 160 луѓе и уништи стотици објекти

(ВИДЕО) САКАА ДА ДОКАЖАТ ДЕКА ЛУЃЕТО НЕ СЕ ЗЛИ: Авантурата на американски пар заврши крваво-ИСИС ги уби

(ВИДЕО) САКАА ДА ДОКАЖАТ ДЕКА ЛУЃЕТО НЕ СЕ ЗЛИ: Авантурата на американски пар заврши крваво-ИСИС ги уби

ТРАМП УБЕДЕН: Ништо нема да и платиме на Турција за ослободување на Брансон

ТРАМП УБЕДЕН: Ништо нема да и платиме на Турција за ослободување на Брансон

Дали 39 луѓе го платија со живот „дилот“ меѓу мафијата и власта: Шокантни откритија за изградбата на мостот во Џенова

Дали 39 луѓе го платија со живот „дилот“ меѓу мафијата и власта: Шокантни откритија за изградбата на мостот во Џенова

(ФОТО) КИНЕСКИ АВИОН ИЗЛЕТА ОД ПИСТА: Кружел околу Манила па се срушил на аеродромот

(ФОТО) КИНЕСКИ АВИОН ИЗЛЕТА ОД ПИСТА: Кружел околу Манила па се срушил на аеродромот

Земјотрес ја стресе Италија

Земјотрес ја стресе Италија