16 Ноември, 2018
0.2535

(ВИДЕО) НЕМА ДА ИМ ВЕРУВАТЕ НА ОЧИТЕ: Трамп готви, чисти, носи багаж

Објавено во: Свет 05 Ноември, 2018

Сегашниот претседател на Америка, Доналд Трамп пред камерите поминал „Ден во чевлите на своите вработени“ во Трамп кулата па така чистел, миел садови, готвел .

Снимката е емитувана во 2011 година во емисијата на Опра Винфри.

Исто така на видеото може да се види американскиот претседател во улогата на носач на багаж, собарка, шетал на кучиња.

Во еден момент Трамп прашал дали може да прима бакшиш.Foto: Printscreen/ Youtube

Можеби ќе ве интересира

Експерти на „Обединети нации“ во знак на протест ја напуштија Унгарија

Експерти на „Обединети нации“ во знак на протест ја напуштија Унгарија

Европските Зелени го обвинуваат Орбан дека се обидува да предизвика конфликт

Европските Зелени го обвинуваат Орбан дека се обидува да предизвика конфликт

Тереза Меј на удар: Фунатата нагло паѓа, во Лондон летаат оставки

Тереза Меј на удар: Фунатата нагло паѓа, во Лондон летаат оставки

(ВИДЕО) ГРАД КОЈ ПОВЕЌЕ ГО НЕМА: Се изгорено до темел-Калифорнија се бори со последици од пожарите

(ВИДЕО) ГРАД КОЈ ПОВЕЌЕ ГО НЕМА: Се изгорено до темел-Калифорнија се бори со последици од пожарите

ПОЛИТИЧАР КОЈ СО ГОДИНИ ЈА ЛУТИ ЕВРОПА И „ЈАДЕ“ ШАМАРИ: Кој е Виктор Орбан?

ПОЛИТИЧАР КОЈ СО ГОДИНИ ЈА ЛУТИ ЕВРОПА И „ЈАДЕ“ ШАМАРИ: Кој е Виктор Орбан?

(ВИДЕО) ДО КРАЈОТ НА ВЕКОТ ГИ ЧЕКА КАТАСТРОФА: Дали Македонија е меѓу овие земји?

(ВИДЕО) ДО КРАЈОТ НА ВЕКОТ ГИ ЧЕКА КАТАСТРОФА: Дали Македонија е меѓу овие земји?

(ВИДЕО) Песок затрупа село, куќите не се гледаат

(ВИДЕО) Песок затрупа село, куќите не се гледаат

Мајка ја чувала својата двегодишна ќерка во багажник и подрум

Мајка ја чувала својата двегодишна ќерка во багажник и подрум

ШОПИНГ ЛУДИЛО: Алибаба оствари рекордна продажба и направи милијарди за секунди

ШОПИНГ ЛУДИЛО: Алибаба оствари рекордна продажба и направи милијарди за секунди