24 Јануари, 2020
0.0238

(ВИДЕО) НЕОБИЧЕН ФЕНОМЕН: Сибир се разбуди со „црно утро“

Објавено во: Свет 15 Август, 2019

Мистериозното „црно утро“ се случи во Сибир, при што изгревањето на сонцето доцнело 4 часа.

Жителите на Верхојанскиот округ во Сибир останале во мрак со часови. 

Преку лето таму сонцето изгрева околу 4 часот наутро, но наместо тоа, на небото имало само необичен жолт отсјај кој ги исплашил мештаните.

Лани  жителите на јакутскиот регион исто така се пробудиле во мрак па повторно се актуелизираше темата „црно утро“.

Метеоролозите велат  дека најверојатно шумските пожари кои што беснеат низ Сибир се виновни за овој феномен.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ЗАГИНАА 11 ЛУЃЕ: Шпански град е прекриен со морска пена

(ВИДЕО) ЗАГИНАА 11 ЛУЃЕ: Шпански град е прекриен со морска пена

Термални монитори низ градот за заштита од коронавирусот - кинескиот град Вухан во изолација

Термални монитори низ градот за заштита од коронавирусот - кинескиот град Вухан во изолација

НОВА ЗАКАНА: Луѓето во Австралија мора да внимаваат

НОВА ЗАКАНА: Луѓето во Австралија мора да внимаваат

(ВИДЕО) ОГРОМНИ БРАНОВИ: Осум жртви во поплавите во Шпанија

(ВИДЕО) ОГРОМНИ БРАНОВИ: Осум жртви во поплавите во Шпанија

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО ЕРУСАЛИМ: Макрон избрка израелски полицајци

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО ЕРУСАЛИМ: Макрон избрка израелски полицајци

(ФОТО+ВИДЕО) Вакво снежно невреме немало 50 години

(ФОТО+ВИДЕО) Вакво снежно невреме немало 50 години

Принцот од Саудиска Арабија го хакирал телефонот на Џеф Безос

Принцот од Саудиска Арабија го хакирал телефонот на Џеф Безос

Корона вирусот ги „залула“ берзите: Акциите во скок по големиот пад

Корона вирусот ги „залула“ берзите: Акциите во скок по големиот пад

ТРАМП СО НОВА ЗАКАНА ЗА ЕВРОПА: „Ако нема договор, ќе има царини на автомобилите“

ТРАМП СО НОВА ЗАКАНА ЗА ЕВРОПА: „Ако нема договор, ќе има царини на автомобилите“