20 Јуни, 2021
0.0200

(ВИДЕО) НЕОБИЧНО ИНТЕРВЈУ: Додик на сите прашања даваше ист одговор

Објавено во: Балкан 20 Ноември, 2020

Членот на Претседателството на Босна и Херцеговина и претседателот на СНСД, Милорад Додик, имаше едно необично интервју на Н1. 

Тој со иста реченица одговори на многу прашања.

На прашањето како го коментира фактот дека тој „ја загуби Бања Лука“, тој одговори: „Победивме во 45 општини во БиХ, 42 општини во РС, победивме во пет градови во РС“.

После тоа, водителката продолжи со други прашања, но Додик секогаш одговараше со иста реченица.


Можеби ќе ве интересира

Што се случи со националниот доход по распадот на Југославија?

Што се случи со националниот доход по распадот на Југославија?

Албанија набави бесплатни брзи тестови за туристи

Албанија набави бесплатни брзи тестови за туристи

Четиринаесетгодишно момче испило еден литар водка и заврши во болница

Четиринаесетгодишно момче испило еден литар водка и заврши во болница

ИМА ПОВРЕДЕНИ: Нова експлозија во „Слобода“ во Чачак

ИМА ПОВРЕДЕНИ: Нова експлозија во „Слобода“ во Чачак

Не ви треба вакцина ниту ПЦР тест за летување кај нив

Не ви треба вакцина ниту ПЦР тест за летување кај нив

Словенците ќе можат да бираат вакцина

Словенците ќе можат да бираат вакцина

Koлку туристи сега летуваат во Хрватска?

Koлку туристи сега летуваат во Хрватска?

Црна Гора засега останува на „црвената листа“ во ЕУ

Црна Гора засега останува на „црвената листа“ во ЕУ

Aко летувате во Црна Гора, земјата од денеска ги олеснува рестрикциите

Aко летувате во Црна Гора, земјата од денеска ги олеснува рестрикциите