06 Јули, 2020
0.0282

(ВИДЕО) НЕСОВЕСНИ ГРАЃАНИ ИЛИ ТУРИСТИ: Куп електрични тротинети извадени од морето кај Солун

Објавено во: Балкан 13 Јануари, 2020

Батериите од електричните тротинети имаат најопасни хемикалии и се најлошиот отпад за водите. 

Сепак, изгледа ова не ги засегало несовесните граѓани и туристи кои решиле електричните тротинети изнајмени за прошетка да ги фрлат во морето.

Да, убаво прочитавте.


Дваесеттина такви превозни средства се извлечени од специјалните нуркачи во акцијата за чистење на морето околу Солун, додека во првата фаза тој број изнесувал двапати повеќе.

Мотори, велосипеди и куфери се меѓудругите работи извлечени од морето, а надлежните задолжени за животна средина се во потрага по оние кои ја предизвикуваат еколошката катастрофа во морето.

Фото: makthes.gr

Можеби ќе ве интересира

Повикувањето на колективен имунитет е бесмислено, тврди Каиќ

Повикувањето на колективен имунитет е бесмислено, тврди Каиќ

ДАЛИ ХРВАТСКА Е СЛЕДНАТА ДРЖАВА КОЈА ЈА ЗАТВОРА ГРАНИЦАТА ЗА СРБИТЕ - се размислува и за тоа

ДАЛИ ХРВАТСКА Е СЛЕДНАТА ДРЖАВА КОЈА ЈА ЗАТВОРА ГРАНИЦАТА ЗА СРБИТЕ - се размислува и за тоа

ТРАГЕДИЈА КАКВА ШТО НЕ СЕ ПАМЕТИ: Три млади девојки загинаа во сообраќајка, се враќале од забава

ТРАГЕДИЈА КАКВА ШТО НЕ СЕ ПАМЕТИ: Три млади девојки загинаа во сообраќајка, се враќале од забава

СТИГНАА БОЛНИЧКИТЕ КРЕВЕТИ ВО „АРЕНА“ - еве како ќе функционира привремената КОВИД болница

СТИГНАА БОЛНИЧКИТЕ КРЕВЕТИ ВО „АРЕНА“ - еве како ќе функционира привремената КОВИД болница

СЕ МЕНУВА СТАРОСНАТА СТРУКТУРА НА ЗАРАЗЕНИ: Вирусот не е нов, само возрасните не одат на журки

СЕ МЕНУВА СТАРОСНАТА СТРУКТУРА НА ЗАРАЗЕНИ: Вирусот не е нов, само возрасните не одат на журки

Грција утринава ги затвори границите за Србите

Грција утринава ги затвори границите за Србите

ПЛЕНКОВИЌ СЕ ОБРАТИ НА ПОЛНОЌ: ХДЗ победи на изборите во Хрватска

ПЛЕНКОВИЌ СЕ ОБРАТИ НА ПОЛНОЌ: ХДЗ победи на изборите во Хрватска

Петмина починати биле ставани на ист респиратор: Истрага на Инфективна клиника во Косово

Петмина починати биле ставани на ист респиратор: Истрага на Инфективна клиника во Косово

ПОТВРДЕНО: Грција ја затвора границата и за Србите, рампа има и за Македонците

ПОТВРДЕНО: Грција ја затвора границата и за Србите, рампа има и за Македонците