26 Април, 2019
0.0201

(ВИДЕО) НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО ОБЈАСНИ ОВА ЧУДО: Бил мртов 21 минута, сестрите занемеле кога го виделе жив

Објавено во: Свет 26 Март, 2019

Еден поштар од Англија „оживеал“ 21 минута откако лекарите го прогласиле за мртов и е наречен „чудо“ бидејќи се вратил во живот додека го возеле во мртвечница.

Жоао Арожо (48) бил зад волан и ја возел сопругата на работа кога му се слошило и се онесвестил. По шест часа обиди да го вратат во живот, лекарите на неговото семејство му кажале дека починал.


Медицинските сестри го возеле од интензивна нега во мртовечница кога забележале дека се движи. Го вратиле на одделение каде се покажало дека Жоао е жив.

Тимот лекари рекол дека не постои објаснување за она што му се случило, како и дека може да се врати на работа по само три недели. Во неговиот картон пишува дека му се случило „спонтано враќање на циркулацијата“, а Жоао на одделението за срцеви болести во болницата Глостер го добил прекарот „човек чудо“:

-Тоа ме промени. Секој ден се повеќе ги ценам сите работи. Секој ден. Благодарен сум што сум жив, велам фала што имам работа. Повеќе го почитувам семејството и пријателите-рекол Жоао.

-Кога бев во болница, немаа објаснување за мојот случај па почнаа да ме викаат „Човек чудо“, вели тој и додава дека лекарите не можат да веруваат дека е жив без никаква штета во срцето или мозокот.Foto: Printscreen/ Twitter


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Неверојатно суштество снимено во длабочините на Индискиот Океан

(ВИДЕО) Неверојатно суштество снимено во длабочините на Индискиот Океан

Единствените безбедни места во случај на нуклеарна војна

Единствените безбедни места во случај на нуклеарна војна

Официјално: Бројот на загинати во нападите на Шри Ланка е 253, а не 359 лица

Официјално: Бројот на загинати во нападите на Шри Ланка е 253, а не 359 лица

Ким го напуштил Владивосток четири часа порано

Ким го напуштил Владивосток четири часа порано

Опозицијата во Франција не ги одобрува реформите на Макрон

Опозицијата во Франција не ги одобрува реформите на Макрон

(ВИДЕО) Што им подготвија готвачите на Путин и Ким: Севернокорејците со посебни барања

(ВИДЕО) Што им подготвија готвачите на Путин и Ким: Севернокорејците со посебни барања

Десет градови во САД кадешто новиот дом е поефтин од нов автомобил

Десет градови во САД кадешто новиот дом е поефтин од нов автомобил

СЗО: Деца под една година да не седат пред телевизор

СЗО: Деца под една година да не седат пред телевизор

(ВИДЕО) Браќа милионери дел од терористите на Шри Ланка

(ВИДЕО) Браќа милионери дел од терористите на Шри Ланка