25 Септември, 2018
0.3071
    ADIN 560    0%     ALK 8011.26    0.13%     BESK 10100    0%     CEVI 1000    0%     FERS 61100    0%     GRNT 820    0%     KMB 5178.93    0.08%     MERM 2200    10%     MPOL 320    1.91%     MPT 47284    0.58%     MTUR 4800    0%     OHB 6665.78    1%     OKTA 4307.96    0.28%     RMDEN13 95.12    -1.94%     RMDEN17 96.2    0.1%     STB 1115    0%     STIL 128.55    0.05%     TTK 1140    0.44%     UNI 2300    -0.32%     VITA 9189    4.81%

(ВИДЕО) Николовски: Нема преговори со ЕУ и следната година

Објавено во: Македонија 14 Септември, 2018

„Без разлика каков ќе биде расплетот околу договор за името, дури и ако резултатите од референдумот бидат онака како што власта посакува јас тврдам дека Македонија идната година нема да ги почне преговорите со ЕУ ако продолжат со криминалната и погубна политика“, изјави Александар Николовски.

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ во интервју за Фактор магазин рече дека партијата одлучила да остави граѓаните сами да решат дали ќе гласат на референдум. 

„Го разбирам ставот на меѓународните партнери кои ја охрабруваат Владата и ја фалат за постигнатиот компромис, ,меѓутоа ние не сакаме да ги лажеме граѓаните и чесно е да им кажеме дека договорот е погубен за Македонија“, рече Николовски.

 Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ се уште не донел одлука дали ќе гласа, додавајќи дека ќе се залага Македонците да не исчезнат затоа што токму ваквиот договор е вовед во изчезнување на националниот идентитет, рече Николовски.


Можеби ќе ве интересира

Што велат Заев и Ахмети за бојкотот?

Што велат Заев и Ахмети за бојкотот?

Русија и Грција решија повеќе да не се караат за Македонија, Фриганас останува во Москва

Русија и Грција решија повеќе да не се караат за Македонија, Фриганас останува во Москва

Собранието и верува на администрацијата за референдумот

Собранието и верува на администрацијата за референдумот

(ВИДЕО) НОВ СЛУЧАЈ ВО МАКЕДОНИЈА: Ученички се тепаат, а другарите навиваат

(ВИДЕО) НОВ СЛУЧАЈ ВО МАКЕДОНИЈА: Ученички се тепаат, а другарите навиваат

Опериран од рак, со велосипед стигна до Брисел за да ја подржи „Излези ЗА заедничка Македонија“

Опериран од рак, со велосипед стигна до Брисел за да ја подржи „Излези ЗА заедничка Македонија“

Нова анкета покажува зголемување на поддршката за референдумот во однос на претходната

Нова анкета покажува зголемување на поддршката за референдумот во однос на претходната

Заев: Нема повеќе администрацијата само кафенце да си пие

Заев: Нема повеќе администрацијата само кафенце да си пие

Христијан Мицкоски на телевизија: Референдумот нема да биде успешен

Христијан Мицкоски на телевизија: Референдумот нема да биде успешен

Славчо Танески: Привилегија и задоволство е да се работи за гигант како Мерцедес

Славчо Танески: Привилегија и задоволство е да се работи за гигант како Мерцедес