18 Август, 2019
0.0216

(ВИДЕО) Објавени разговори на руските комичари со Харадинај

Објавено во: Балкан 12 Јули, 2019

Русите го објавија и мајтапењето на пранкерите со косовскиот премиер, Рамуш Харадинај.

Во јавноста се појавија и разговорите на Харадинај со руските комичари.

Со Харадинај пранкерите муабетеле во јануари и во април.

Во телефонски разговор објавен на Јутјуб, Харадинај ветува поддршка за Петро Порошенко и вели дека ќе се моли за него на сите избори, пренесува Газета Експрес.

„Мислам дека по победата, јас ќе го признам Косово како независна држава“ – рекол „Порошенко“.

Медиумот пренесува дека руските комичари муабетеле и со премиерот на нашата држава, Зоран Заев кој кажал дека тој им го дал бројот од Харадинај на пранкерите.

Претходно, руските комичари ги измамиле францускиот претседател Емануел Макрон, како и со Борис Џонсон, Жан Клод Јункер, Ники Хејли, Гуаидо, неколку американски гувернери и конгресмени.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ПОРОЈНИ ДОЖДОВИ СО ЖРТВИ ВО ИСТАНБУЛ: Градот под вода, автомобили пливаат

(ВИДЕО) ПОРОЈНИ ДОЖДОВИ СО ЖРТВИ ВО ИСТАНБУЛ: Градот под вода, автомобили пливаат

(ВИДЕО) ДРАМА НА АВТОПАТ ВО ХРВАТСКА: Авион принудно слетал, патниците престрашени

(ВИДЕО) ДРАМА НА АВТОПАТ ВО ХРВАТСКА: Авион принудно слетал, патниците престрашени

Што се случи со децата кои се затруја во Хрватска?

Што се случи со децата кои се затруја во Хрватска?

НЕ СЕ САМО МАКЕДОНЦИТЕ: Кои други народи немаат пари за летување?

НЕ СЕ САМО МАКЕДОНЦИТЕ: Кои други народи немаат пари за летување?

(ВИДЕО) Машко - женска тепачка на плажа во Улцињ предизвика лавина реакции

(ВИДЕО) Машко - женска тепачка на плажа во Улцињ предизвика лавина реакции

Петнаесета земја го повлекува признавањето на Косово, вели Дачиќ

Петнаесета земја го повлекува признавањето на Косово, вели Дачиќ

Грција се сомнева дека пожарот на островот Евија е подметнат

Грција се сомнева дека пожарот на островот Евија е подметнат

(ВИДЕО) ГОРИ НА ЗАКИНТОС: Се чекаат авиони на помош

(ВИДЕО) ГОРИ НА ЗАКИНТОС: Се чекаат авиони на помош

Tуристите во Црна Гора се жалат на стомачен вирус и шуга

Tуристите во Црна Гора се жалат на стомачен вирус и шуга