06 Декември, 2019
0.0211

(ВИДЕО) Објавени разговори на руските комичари со Харадинај

Објавено во: Балкан 12 Јули, 2019

Русите го објавија и мајтапењето на пранкерите со косовскиот премиер, Рамуш Харадинај.

Во јавноста се појавија и разговорите на Харадинај со руските комичари.

Со Харадинај пранкерите муабетеле во јануари и во април.

Во телефонски разговор објавен на Јутјуб, Харадинај ветува поддршка за Петро Порошенко и вели дека ќе се моли за него на сите избори, пренесува Газета Експрес.

„Мислам дека по победата, јас ќе го признам Косово како независна држава“ – рекол „Порошенко“.

Медиумот пренесува дека руските комичари муабетеле и со премиерот на нашата држава, Зоран Заев кој кажал дека тој им го дал бројот од Харадинај на пранкерите.

Претходно, руските комичари ги измамиле францускиот претседател Емануел Макрон, како и со Борис Џонсон, Жан Клод Јункер, Ники Хејли, Гуаидо, неколку американски гувернери и конгресмени.


Можеби ќе ве интересира

ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ПРОБЛЕМИ ВО АЛБАНИЈА: Зошто зградите од земјотресот се урнаа како кула од карти?

ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ПРОБЛЕМИ ВО АЛБАНИЈА: Зошто зградите од земјотресот се урнаа како кула од карти?

Во рок од десетина минути два земјотреси ја стресоа Албанија

Во рок од десетина минути два земјотреси ја стресоа Албанија

Која балканска престолнина денеска е најзагадена?

Која балканска престолнина денеска е најзагадена?

ВРАТЕТЕ ГИ ЛУЃЕТО ОД КОСОВО - Еди Рама со итен повик до министрите

ВРАТЕТЕ ГИ ЛУЃЕТО ОД КОСОВО - Еди Рама со итен повик до министрите

ПУТИН МУ ЗГРМЕ НА БОРИСОВ: „Ќе ја заобиколиме Бугарија лесно ако го одложуваш намерно Турски тек“

ПУТИН МУ ЗГРМЕ НА БОРИСОВ: „Ќе ја заобиколиме Бугарија лесно ако го одложуваш намерно Турски тек“

(ВИДЕО) ЕВЕ КОЛКУ ТРАЕШЕ: Се појави снимка од разорниот земјотрес во Албанија

(ВИДЕО) ЕВЕ КОЛКУ ТРАЕШЕ: Се појави снимка од разорниот земјотрес во Албанија

СТАНУВААТ ГЕРМАНЦИ, ЧЕСИ: Во оваа балканска земја 90.000 се откажале од државјанство

СТАНУВААТ ГЕРМАНЦИ, ЧЕСИ: Во оваа балканска земја 90.000 се откажале од државјанство

Повеќе од 10.000 Албанци се сместени во хотели и шатори

Повеќе од 10.000 Албанци се сместени во хотели и шатори

НАСКОРО ОДЛУКА: Кој ќе работи во недела ќе мора да биде дополнително платен

НАСКОРО ОДЛУКА: Кој ќе работи во недела ќе мора да биде дополнително платен