21 Април, 2018
0.0720

(ВИДЕО) ОД ОВА ЛАЗАТ МОРНИЦИ: Бебе ползеше по фреквентна улица

Објавено во: Свет 22 Март, 2018

Се појави видео од Виетнам каде бебе поминува на фреквентна улица. 

На видеото се гледа возач од камион кој стои на патот и со раката од кабината, се обидува да ги предупреди другите возачи да застанат.

Детето е спасено поради совесните возачи, но на моменти ситуацијата изгледаше драматично. 

Не е познато како детето се нашло на улица, но на средина на видеото се гледа жена која преминува преку оградата, го зема бебето во раце и си заминува.


Можеби ќе ве интересира

Лавров вели дека САД го минираа сирискиот мировен процес

Лавров вели дека САД го минираа сирискиот мировен процес

Шведскиот диџеј Авичи е пронајден мртов во Оман

Шведскиот диџеј Авичи е пронајден мртов во Оман

Крвави судири на границата меѓу Израел и Палестина

Крвави судири на границата меѓу Израел и Палестина

Дамаск конечно е ослободен?

Дамаск конечно е ослободен?

(ВИДЕО) Вулкан се буди по 250 години - во цели градови е забрането движење

(ВИДЕО) Вулкан се буди по 250 години - во цели градови е забрането движење

Иран: Ќе има тешки последици ако САД се повлече од нуклеарниот договор

Иран: Ќе има тешки последици ако САД се повлече од нуклеарниот договор

Терористите на ЕТА бараат прошка за сите жртви

Терористите на ЕТА бараат прошка за сите жртви

По децении на власт на Кастро фамилијата Куба со нов претседател

По децении на власт на Кастро фамилијата Куба со нов претседател

Белгија до Албанците: Не сте добредојдени за азил

Белгија до Албанците: Не сте добредојдени за азил