19 Декември, 2018
0.2772
    ADIN 660    -5.71%     ALK 8200    -0.24%     GRNT 800    0.72%     KMB 5023.88    -0.5%     MPT 47000    0.61%     MTUR 4900    0%     RADE 1800    -0.88%     RMDEN16 96.2    -0.82%     STB 1285.06    -0.08%     TTK 1245    0%     USJE 23000    -2.13%     ZLRB 6170    0%

(ВИДЕО) ОПАСНО ПРЕСРЕТНУВАЊЕ: Што направија руски и американски авион?

Објавено во: Свет 06 Ноември, 2018

Се случи многу опасно пресретнување на руски ловец и американски шпионски авион на Црното Море. 

Американската војска ја објави снимката која покажува наводно небезбедно пресретнување на американски авион од руски ловец. 

„5 октомври 2018 година, американскиот авион ‘локид ЕП-3’ летал во меѓународниот воздушен простор над Црното Море кога го пресретнал руски ‘су-27’. Оваа интеракција беше небезбедна бидејќи ‘су-27’ прелетал со голема брзина непосредно пред авионот (САД) ризикувајќи ги животите на пилотите и на екипажот“, стои во соопштението на интернет-страницата на воената морнарица на САД.

Според американската војска, „су-27“ извел уште едно прелетување во близина на „ЕП-3“.

Екипажот на „ЕП-3“ се пожалил на турбуленции при пресретнувањето. Должината на пресретнувачкиот лет била проближно 25 минути. Не се знае колку блиску поминал рускиот авион, ниту дали бил вооружен.


Можеби ќе ве интересира

Што предвидел Нострадамус за 2019 година?

Што предвидел Нострадамус за 2019 година?

(ВИДЕО) Беше најубав град на светот, а денес таму се користи апликација за преживување

(ВИДЕО) Беше најубав град на светот, а денес таму се користи апликација за преживување

(ВИДЕО) Путин се пофали дека има оружје со кое ќе ги замисли оние со милитаристичка реторика

(ВИДЕО) Путин се пофали дека има оружје со кое ќе ги замисли оние со милитаристичка реторика

(ВИДЕО) ГОРИ ВО ФРАНЦИЈА: „Жолтите елеци“ палат патарини

(ВИДЕО) ГОРИ ВО ФРАНЦИЈА: „Жолтите елеци“ палат патарини

(ВИДЕО) Со лизгави чевли на заледена улица - како заврши човекот?

(ВИДЕО) Со лизгави чевли на заледена улица - како заврши човекот?

Хотел ќе згрижи бездомници за Божиќ

Хотел ќе згрижи бездомници за Божиќ

КУЛМИНАЦИЈА НАД НАСИЛСТВОТО ВРЗ НОВИНАРИ: Годинава убиени повеќе медиумски работници од лани

КУЛМИНАЦИЈА НАД НАСИЛСТВОТО ВРЗ НОВИНАРИ: Годинава убиени повеќе медиумски работници од лани

БОМБА ГО ТРЕСЕ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД: Отпуштен Жозе Мурињо

БОМБА ГО ТРЕСЕ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД: Отпуштен Жозе Мурињо

Ова е мистерија за која Русите 250 години немаат одговор

Ова е мистерија за која Русите 250 години немаат одговор