20 Февруари, 2019
0.3022
    ALK 8426.71    0.33%     CEVI 900    0%     GRNT 820.24    0.05%     KMB 5540.25    0.52%     MPT 51523.09    0.29%     MTUR 5100    -0.21%     OHB 6800.4    1.21%     REPL 75000    0%     RMDEN16 98.11    -0.09%     RZUS 108    2.86%     SBT 2618.86    8.55%     STB 1254.88    0.18%     TEL 315    0.16%     TNB 15500    0.03%     TTK 1379.91    -0.01%     UNI 2285.84    2.07%

(ВИДЕО) ОПАСНО ПРЕСРЕТНУВАЊЕ: Што направија руски и американски авион?

Објавено во: Свет 06 Ноември, 2018

Се случи многу опасно пресретнување на руски ловец и американски шпионски авион на Црното Море. 

Американската војска ја објави снимката која покажува наводно небезбедно пресретнување на американски авион од руски ловец. 

„5 октомври 2018 година, американскиот авион ‘локид ЕП-3’ летал во меѓународниот воздушен простор над Црното Море кога го пресретнал руски ‘су-27’. Оваа интеракција беше небезбедна бидејќи ‘су-27’ прелетал со голема брзина непосредно пред авионот (САД) ризикувајќи ги животите на пилотите и на екипажот“, стои во соопштението на интернет-страницата на воената морнарица на САД.

Според американската војска, „су-27“ извел уште едно прелетување во близина на „ЕП-3“.

Екипажот на „ЕП-3“ се пожалил на турбуленции при пресретнувањето. Должината на пресретнувачкиот лет била проближно 25 минути. Не се знае колку блиску поминал рускиот авион, ниту дали бил вооружен.


Можеби ќе ве интересира

ТРГНАА ОД ГРЦИЈА КОН ЕУ: Позната е бројката на мигранти

ТРГНАА ОД ГРЦИЈА КОН ЕУ: Позната е бројката на мигранти

Утврден датумот кога ќе престане поместувањето на стрелките на часовникот

Утврден датумот кога ќе престане поместувањето на стрелките на часовникот

Вечерва Месечината е најголема и најсветла во 2019 година

Вечерва Месечината е најголема и најсветла во 2019 година

НАПАД ВО ФРАНЦИЈА: Со нож избодени четири лица

НАПАД ВО ФРАНЦИЈА: Со нож избодени четири лица

(ВИДЕО) Eден ден по пуштањето најбрзиот воз им се расипа

(ВИДЕО) Eден ден по пуштањето најбрзиот воз им се расипа

Венецуела ја тресе политичка но и економска криза, Мадуро не прифаќа американска помош и покрај гладот на граѓаните

Венецуела ја тресе политичка но и економска криза, Мадуро не прифаќа американска помош и покрај гладот на граѓаните

Стотици заболени и хоспитализирани во Монголија по јадење во локалниот ресторан KFC

Стотици заболени и хоспитализирани во Монголија по јадење во локалниот ресторан KFC

Трамп опомена еден народ дека може се да изгуби

Трамп опомена еден народ дека може се да изгуби

Река мигранти тргна кон Европа, ги запре ли некој?

Река мигранти тргна кон Европа, ги запре ли некој?