18 Мај, 2021
0.0341

(ВИДЕО) ОПЕРИРАН Е ИТНО БОЈКО БОРИСОВ - од болница кажа кој е неговиот предлог за премиер

Објавено во: Балкан 20 Април, 2021

Бугарскиот премиер во заминување Бојко Борисов вчера вечерта бил опериран на коленото.

Тој утрово и преку својот фејсбук профил излезе со објаснување за операцијата, за која вели дека е резултат на неговите противници, а кажа и кој е предлогот за премиер. 

Вели дека ова е неговата петта операција.


„Ова е моја петта операција - имам три на левото колено, две - на десното. Благодарение на неразумната игра на моите противници, ова се случи вчера“, рече премиерот Бојко Борисов од болницата каде што беше опериран синоќа. 

Тој го претстави составот на кабинетот предложен од коалицијата ГЕРБ-УДФ.

„Го предложив Дани Митов за премиер за да може да се водат разговори со сите. Одлучив дека е мирно, работно опкружување, без иритација ... Само мир и тишина. Важно е за државата да има стабилна влада“, рече Борисов.

Инаку, Борисов бил снимен како влегува во болницата Пирогов. Фотографијата ја објави бугарски Труд. 

На снимката, Борисов е во спортска облека, ногата на десниот глужд му е завиткана. Покрај него е директорот на болницата Асен Балтов.

Луѓе блиски до Борисов изјавија за Труд дека тој има искинат внатрешен менискус, кој се трие од коската и може да биде потребно да добие вештачки зглоб.

Во Пирогов бугарскиот премиер во оставка бил подложен на магнетна резонанца и моментално е опериран во друга болница. За претходните спортски повреди на Борисов беше оперирани во Софијамед од водечкиот специјалист за таа дејност, Антони Георгиев.

Извор и фото. Труд.бг

Можеби ќе ве интересира

Се создаде забуна, грчки сој не постои

Се создаде забуна, грчки сој не постои

Лекар тврди дека коронавирусот остава последици врз срцето

Лекар тврди дека коронавирусот остава последици врз срцето

Снајперист требал да го убие Вучиќ, се подготвувал атентат

Снајперист требал да го убие Вучиќ, се подготвувал атентат

ИКЕА ГИ ПОВЛЕКУВА ОВИЕ ЧИНИИ И ШОЉИ - има ризик од кршење и изгореници

ИКЕА ГИ ПОВЛЕКУВА ОВИЕ ЧИНИИ И ШОЉИ - има ризик од кршење и изгореници

ПРВИТЕ СРПСКИ ТУРИСТИ СТИГНАА НА ПЕФКОХОРИ - биле преку агенција, со заменски ваучер и никој не им барал ПЛФ формулар

ПРВИТЕ СРПСКИ ТУРИСТИ СТИГНАА НА ПЕФКОХОРИ - биле преку агенција, со заменски ваучер и никој не им барал ПЛФ формулар

Заклучоци од самитот Брдо-Бриони: Без став за промена на границите

Заклучоци од самитот Брдо-Бриони: Без став за промена на границите

АВТОБУС ЗАРОБЕН ВО ЕЗЕРО - пороен дожд направи хаос во Белград

АВТОБУС ЗАРОБЕН ВО ЕЗЕРО - пороен дожд направи хаос во Белград

ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА СРПСКАТА ФАБРИКА ЗА ВАКЦИНИ - Вучиќ објави видео на инстаграм

ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА СРПСКАТА ФАБРИКА ЗА ВАКЦИНИ - Вучиќ објави видео на инстаграм

НАПНАТО НА БРДО БРИОНИ: Вучиќ до Османи - обидете се да постигнете договор, а заканите со тужби се како да плашите мечка со мува

НАПНАТО НА БРДО БРИОНИ: Вучиќ до Османи - обидете се да постигнете договор, а заканите со тужби се како да плашите мечка со мува