15 Декември, 2018
0.3029
    ALK 8197.71    -1.16%     FERS 67900    0%     GRNT 800.16    -2.3%     KMB 5024.07    -0.79%     MPT 46679.54    -1.73%     MTUR 4900    0%     OHB 6517    -0.43%     OILK 6000    0%     OKTA 4350    0%     RMDEN12 97.3    0.31%     RMDEN15 96.8    -0.41%     RMDEN16 97    0%     SBT 1950    8.22%     SOLN 170    0%     STB 1281.65    -0.63%     TEL 299.58    -0.14%     TNB 14180    -0.14%     TTK 1270    -0.78%     ZLRB 6170    311.33%

(ВИДЕО) Орбан си се вози со авион кој превезува војници

Објавено во: Балкан 04 Декември, 2018

Уште еднаш, Виктор Орбан решил да се превезе со авион купен за транспорт на војници до Загреб. Тој беше во официјална посета на Хрватска каде имаше билатерални средби со премиерот на таа земја Андреј Пленковиќ а во рамки на состанокот на врвот на средно-европската иницијатива.

Видеото на кое се гледа дека Орбан патувал токму со тој авион, е објавено и на Фејсбук профилот на Орбан а дел од коментарите се како така тој кој што се прави толку моќен да патува со обичен авион.


На стартот на слетувањето во Загрев, се забележува леталото од кое излегол унгарскиот премиер кој меѓу другото на екс македонскиот премиер бегалец Никола Груевски му даде политички азил во неговата држава.

Како што пренесе 24.ху, Орбан редовно користи еден од Airbus A319 на своите патувања во странство и покрај фактот што тие не се купени специјално за превезување на владини делегации.

Во последниот период, Орбан патувал со Airbus во Црна Гора, Салцбург и Милано, но и на последното патување пред Загреб во Прага.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Вучиќ: Да се гази и руши Србија е добро

(ВИДЕО) Вучиќ: Да се гази и руши Србија е добро

Србија ја разгледува опцијата за интервенција на Косово

Србија ја разгледува опцијата за интервенција на Косово

ФОТО НА ДЕНОТ ОД МИТРОВИЦА: На една страна војска, на друга снешко

ФОТО НА ДЕНОТ ОД МИТРОВИЦА: На една страна војска, на друга снешко

ЕУФОРИЈА ВО ПРИШТИНА: Се подготвува голема прослава за војската

ЕУФОРИЈА ВО ПРИШТИНА: Се подготвува голема прослава за војската

(ВИДЕО) ПЕТАРДИ, ТРУБИ, ПРОСЛАВИ НА УЛИЦИТЕ: Косово добива вооружени сили

(ВИДЕО) ПЕТАРДИ, ТРУБИ, ПРОСЛАВИ НА УЛИЦИТЕ: Косово добива вооружени сили

Зошто денес е „ДЕН Д“ за војската на Косово ?

Зошто денес е „ДЕН Д“ за војската на Косово ?

(ФОТО) Косовска Митровица осамна со српски знамиња

(ФОТО) Косовска Митровица осамна со српски знамиња

(ВИДЕО ВО ЖИВО) УНГАРИЈА НА НОЗЕ: Се протестира против Орбан и контроверзниот закон

(ВИДЕО ВО ЖИВО) УНГАРИЈА НА НОЗЕ: Се протестира против Орбан и контроверзниот закон

ИНОВАЦИЈА: Студенти создадоа паметен тепих

ИНОВАЦИЈА: Студенти создадоа паметен тепих