23 Мај, 2019
0.0391

(ВИДЕО) Орбан си се вози со авион кој превезува војници

Објавено во: Балкан 04 Декември, 2018

Уште еднаш, Виктор Орбан решил да се превезе со авион купен за транспорт на војници до Загреб. Тој беше во официјална посета на Хрватска каде имаше билатерални средби со премиерот на таа земја Андреј Пленковиќ а во рамки на состанокот на врвот на средно-европската иницијатива.

Видеото на кое се гледа дека Орбан патувал токму со тој авион, е објавено и на Фејсбук профилот на Орбан а дел од коментарите се како така тој кој што се прави толку моќен да патува со обичен авион.


На стартот на слетувањето во Загрев, се забележува леталото од кое излегол унгарскиот премиер кој меѓу другото на екс македонскиот премиер бегалец Никола Груевски му даде политички азил во неговата држава.

Како што пренесе 24.ху, Орбан редовно користи еден од Airbus A319 на своите патувања во странство и покрај фактот што тие не се купени специјално за превезување на владини делегации.

Во последниот период, Орбан патувал со Airbus во Црна Гора, Салцбург и Милано, но и на последното патување пред Загреб во Прага.

Можеби ќе ве интересира

„Вашингтон пост“: ЕУ излажа, а владите и народите во регионот се бесни

„Вашингтон пост“: ЕУ излажа, а владите и народите во регионот се бесни

НЕВЕРОЈАТЕН СКОК ВО РЕГИОНОТ: Квадрат чини 5.000 евра

НЕВЕРОЈАТЕН СКОК ВО РЕГИОНОТ: Квадрат чини 5.000 евра

ДОШЛЕ ПО РАБОТА: Се создаде бразилска колонија во регионот?

ДОШЛЕ ПО РАБОТА: Се создаде бразилска колонија во регионот?

Илир Мета објасни дали е потребно обединување на Албанците

Илир Мета објасни дали е потребно обединување на Албанците

(ВИДЕО) Борисов го извози Ципрас во џип: Го поздравија населението каде што ќе поминува интерконекторот за гас

(ВИДЕО) Борисов го извози Ципрас во џип: Го поздравија населението каде што ќе поминува интерконекторот за гас

АКО ЛЕТУВАТЕ ВО ЦРНА ГОРА: Ова се цените на лежалка, кафе, брза храна

АКО ЛЕТУВАТЕ ВО ЦРНА ГОРА: Ова се цените на лежалка, кафе, брза храна

Два силни земјотреси на Балканот

Два силни земјотреси на Балканот

Опасен криминалец се крие во соседството

Опасен криминалец се крие во соседството

За 16 месеци исчезнале над 400 деца

За 16 месеци исчезнале над 400 деца