22 Јули, 2019
0.0177

(ВИДЕО) Паѓаше град со големина на портокал, меѓу повредените има и трудница

Објавено во: Свет 10 Јули, 2019

 Топки град големи колку портокал паѓаа во Италија и направија хаос.

18 лица се повредени помеѓу кои и една бремена жена во невреме проследено со град  со големина на портокал, кој денес го зафати италијанскиот град Пескара.

Повредените се префрлени во болница, а бремената жена се здобила со повреди на лицето и главата.

По силното невреме улиците се претворени во реки.

Во невремето паднале и двестегодишни борови дрва во близина на Равена, а поплавени се делови на Ромања и Абруцо.

„Особено сум загрижен поради силните дождови, бидејќи можат да предизвикаат нови поплави и лизгање на земјиштето во Италија“, изјави метеорологот Тајлер Роуз.

Утре се очекува ново невреме во јужна и југоисточна Европа.Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Иранските командоси како се инфилтрирале во британскиот брод

(ВИДЕО) Иранските командоси како се инфилтрирале во британскиот брод

Во Украина се одржуваат парламентарни избори

Во Украина се одржуваат парламентарни избори

(ВИДЕО) ДРАМА НА СИЦИЛИЈА: Вулканот Етна исфрлаше лава, затвори два аеродроми

(ВИДЕО) ДРАМА НА СИЦИЛИЈА: Вулканот Етна исфрлаше лава, затвори два аеродроми

Илјадници луѓе протестираа во Москва поради одбивање на кандидатури за изборите

Илјадници луѓе протестираа во Москва поради одбивање на кандидатури за изборите

(ВИДЕО) Иранската телевизија објави видео снимки од запленет британски танкер

(ВИДЕО) Иранската телевизија објави видео снимки од запленет британски танкер

Тензиите меѓу Велика Британија и Иран се зголемуваат со запленувањето на двата танкери

Тензиите меѓу Велика Британија и Иран се зголемуваат со запленувањето на двата танкери

Ангела Меркел сака да ужива во здрав живот по политичката кариера

Ангела Меркел сака да ужива во здрав живот по политичката кариера

Трамп: Убеден сум дека соборивме ирански дрон

Трамп: Убеден сум дека соборивме ирански дрон

МИНИСТЕР СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА: Вечера платил со службена картичка

МИНИСТЕР СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА: Вечера платил со службена картичка