23 Јануари, 2020
0.0154

(ВИДЕО) Паника во Лондон: Со нож избодел 5 лица, полицијата го застрела

Објавено во: Свет 29 Ноември, 2019

Еден маж на Лондонскиот мост извлекол нож и повредил најмалку пет луѓе после што полицијата го пукала и уапсила.


На место на настанот се наоѓале бројни возила. Сведоците тврдат дека слушнале 5 или 6 пукања и дека полицијата потоа ги евакуирала.


Репортерот на БиБиСи Џон Макмус вели дека видел група мажи како се караат на мостот. Кога стигнала полицијата, се слушнале и пукања.


Foto: Twitter/Printscreen


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ОГРОМНИ БРАНОВИ: Осум жртви во поплавите во Шпанија

(ВИДЕО) ОГРОМНИ БРАНОВИ: Осум жртви во поплавите во Шпанија

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО ЕРУСАЛИМ: Макрон избрка израелски полицајци

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО ЕРУСАЛИМ: Макрон избрка израелски полицајци

(ФОТО+ВИДЕО) Вакво снежно невреме немало 50 години

(ФОТО+ВИДЕО) Вакво снежно невреме немало 50 години

Принцот од Саудиска Арабија го хакирал телефонот на Џеф Безос

Принцот од Саудиска Арабија го хакирал телефонот на Џеф Безос

Корона вирусот ги „залула“ берзите: Акциите во скок по големиот пад

Корона вирусот ги „залула“ берзите: Акциите во скок по големиот пад

ТРАМП СО НОВА ЗАКАНА ЗА ЕВРОПА: „Ако нема договор, ќе има царини на автомобилите“

ТРАМП СО НОВА ЗАКАНА ЗА ЕВРОПА: „Ако нема договор, ќе има царини на автомобилите“

Седум клучни работи кои треба да ги знаете за мистериозниот коронавирус поради кој светот е на готовс

Седум клучни работи кои треба да ги знаете за мистериозниот коронавирус поради кој светот е на готовс

Зимата во Европа заврши?

Зимата во Европа заврши?

ЦЕНИ ОД КОИ БОЛИ ГЛАВА: Сместувањето во Давос оган и пламен

ЦЕНИ ОД КОИ БОЛИ ГЛАВА: Сместувањето во Давос оган и пламен