12 Декември, 2019
0.0168

(ВИДЕО) ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ: Повреден турист, трудница префрлена во болница, срушени фасади

Објавено во: Балкан 19 Јули, 2019

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. 

Еден турист е полесно повреден кога на него паднал гипс од музеј.

Искривен е крстот на црква во грчката престолнина. 

Во делови на Атина имало прекин на струја и телефонските линии.


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Со два факултети му е супер во Швајцарија, но ќе се врати во својата земја

(ФОТО) Со два факултети му е супер во Швајцарија, но ќе се врати во својата земја

Нобеловецот Хандке е непожелна личност во Сараево и Приштина

Нобеловецот Хандке е непожелна личност во Сараево и Приштина

СЕ ТРЕСАТ ПОВЕЌЕ ЗЕМЈИ: Три земјотреси за половина час

СЕ ТРЕСАТ ПОВЕЌЕ ЗЕМЈИ: Три земјотреси за половина час

Престолнина од регионот прозвана поради загадениот воздух

Престолнина од регионот прозвана поради загадениот воздух

ГРЦИЈА СЕ ТРЕСЕ: Нов земјотрес кај Крит

ГРЦИЈА СЕ ТРЕСЕ: Нов земјотрес кај Крит

Турција ќе добие пари од ЕУ за бегалците

Турција ќе добие пари од ЕУ за бегалците

ВУЧИЌ ЧЕСТИТАШЕ: За него Хандке има неспоредливи морални квалитети, храброст и достоинство

ВУЧИЌ ЧЕСТИТАШЕ: За него Хандке има неспоредливи морални квалитети, храброст и достоинство

ПАНИКА ВО АЛБАНИЈА: Регистрирани се нови 12 земјотреси

ПАНИКА ВО АЛБАНИЈА: Регистрирани се нови 12 земјотреси

Повеќето балкански земји го бојкотираат нобеловецот Хандке кој негирал воени злосторства

Повеќето балкански земји го бојкотираат нобеловецот Хандке кој негирал воени злосторства