22 Септември, 2018
0.3056
    ALK 8001    -0.04%     BESK 10100    0%     CEVI 1000    0%     GRNT 820    0%     KMB 5174.73    0.16%     MPOL 314    0%     MPT 47013    -1.53%     OHB 6600    0.79%     OKTA 4296.07    0.92%     RZTK 526    0%     RZUS 108    0%     STB 1115    0.54%     STBP 1158    0.73%     TNB 14007.94    0.06%     TTK 1135    -0.03%     UNI 2307.38    -0.99%

Видео: Полицијата ја имала жената што пукаше во YouTube неколку часа пред нападот

Објавено во: Свет 15 Април, 2018

Полицијата во сојузната американска држава Калифорнија објави видео на кое се гледа Насим Агдам, жената која изврши вооружен напад врз канцелариите на YouTube во Маунтајн Вју пред една недела.

Насим спиела на задното седиште на нејзиниот автомобил. Полицајците и пришле бидејќи имало пријава од нејзиното семејство во Сан Диего дека е исчезната. Таа им одговорила дека не се согласувале и дека затоа ги напуштила.

Најморничав е моментот кога полицајците ја спроведуваат стандардната процедура и ја прашуваат дали е на лекарства, дали планира да повреди некого или себеси или дала сака да изврши самоубиство. 

Насим успева да ги убеди полицајците дека се е во ред за неколку часа подоцна да изврши напад врз вработените на YouTube при што тројца рани, за потоа да се самоубие. 

Полицијата од Калифорнија при проверката не ја прашале Насим дали носи оружје, ниту ја претресле. Сега полицијата се правда дека на лице место постапиле согласно сите законски прописи. 


Можеби ќе ве интересира

ТУРИСТИ НЕ СЕ ОПУШТАЈТЕ: Оваа грешка ќе ви го „олесни“ џебот за 500 евра

ТУРИСТИ НЕ СЕ ОПУШТАЈТЕ: Оваа грешка ќе ви го „олесни“ џебот за 500 евра

Три референдуми овој викенд во Швајцарија за прашања кои „не значат живот“

Три референдуми овој викенд во Швајцарија за прашања кои „не значат живот“

НЕОБИЧЕН ПОДАРОК: Што му даде Ким на својот јужнокорејски колега?

НЕОБИЧЕН ПОДАРОК: Што му даде Ким на својот јужнокорејски колега?

(ВИДЕО) Путин пука со снајпер

(ВИДЕО) Путин пука со снајпер

Курц има џокер во Египет и ја спасува Европа од емигрантска наезда

Курц има џокер во Египет и ја спасува Европа од емигрантска наезда

(ВИДЕО) СМРТОНОСНА БУРА БЕСНЕЕ ВО ЕВРОПА: Двајца загинати, илјадници без струја

(ВИДЕО) СМРТОНОСНА БУРА БЕСНЕЕ ВО ЕВРОПА: Двајца загинати, илјадници без струја

БУРА ВО ЕВРОПСКА ЗЕМЈА: Загина туристка и маж врз кој паднало дрво

БУРА ВО ЕВРОПСКА ЗЕМЈА: Загина туристка и маж врз кој паднало дрво

(ВИДЕО) ОВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ ДО СОЛЗИ: Сигурно некогаш сте биле во слична ситуација

(ВИДЕО) ОВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ ДО СОЛЗИ: Сигурно некогаш сте биле во слична ситуација

Фатен е човекот кој ставал игли во јагоди

Фатен е човекот кој ставал игли во јагоди