17 Јули, 2018
0.4061
    ALK 8017.33    -0.83%     APTK 750    0%     AUMK 1803    2.97%     BESK 9530    -2.41%     BEST 1886    0%     FERS 59500    -2.09%     GRNT 821.15    -1.07%     KJUBI 1550    -0.06%     KMB 5057.09    -2.74%     MPOL 281    -2.77%     MPT 42987.44    -1.53%     OHB 6100    -0.13%     OKTA 4336.84    -0.55%     PPIV 44108    -3.06%     RMDEN16 95    -0.84%     RMDEN17 95.9    0%     RZUS 138.9    9.6%     STIL 127    -5.17%     TPLF 990.17    2.29%     TTK 981.88    -1.82%     UNI 2354    -1.92%     USJE 22002.14    -1.62%     VITA 8512    0.11%

Видео: Полицијата ја имала жената што пукаше во YouTube неколку часа пред нападот

Објавено во: Свет 15 Април, 2018

Полицијата во сојузната американска држава Калифорнија објави видео на кое се гледа Насим Агдам, жената која изврши вооружен напад врз канцелариите на YouTube во Маунтајн Вју пред една недела.

Насим спиела на задното седиште на нејзиниот автомобил. Полицајците и пришле бидејќи имало пријава од нејзиното семејство во Сан Диего дека е исчезната. Таа им одговорила дека не се согласувале и дека затоа ги напуштила.

Најморничав е моментот кога полицајците ја спроведуваат стандардната процедура и ја прашуваат дали е на лекарства, дали планира да повреди некого или себеси или дала сака да изврши самоубиство. 

Насим успева да ги убеди полицајците дека се е во ред за неколку часа подоцна да изврши напад врз вработените на YouTube при што тројца рани, за потоа да се самоубие. 

Полицијата од Калифорнија при проверката не ја прашале Насим дали носи оружје, ниту ја претресле. Сега полицијата се правда дека на лице место постапиле согласно сите законски прописи. 


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО+ВИДЕО) KOJA E ШПИОНКАТА МАРИЈА: Сака оружје и има таен план за Путин

(ФОТО+ВИДЕО) KOJA E ШПИОНКАТА МАРИЈА: Сака оружје и има таен план за Путин

Кому ќе се обратат утре децата од Тајланд?

Кому ќе се обратат утре децата од Тајланд?

ЕГЗОДУС НА СТРАНСКИ РАБОТНИЦИ: Сите бегаат од оваа држава

ЕГЗОДУС НА СТРАНСКИ РАБОТНИЦИ: Сите бегаат од оваа држава

РУСИТЕ ЗАДОВОЛНИ: Колку странци ги посетиле за време на Мундијалот?

РУСИТЕ ЗАДОВОЛНИ: Колку странци ги посетиле за време на Мундијалот?

Хрватска носи дома „полни куфери“ од Русија

Хрватска носи дома „полни куфери“ од Русија

ЌЕ УСПЕЕ ЛИ КОЧАН ДА ЈА ЗАВРШИ ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: Каква судбина му е напишана на „Емпорио“?

ЌЕ УСПЕЕ ЛИ КОЧАН ДА ЈА ЗАВРШИ ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: Каква судбина му е напишана на „Емпорио“?

(ВИДЕО) ХАОТИЧНИ СЛИКИ ОД ПАРИЗ: Славењето на Мундијалот во Франција зема две жртви

(ВИДЕО) ХАОТИЧНИ СЛИКИ ОД ПАРИЗ: Славењето на Мундијалот во Франција зема две жртви

Денеска историска средба во Хелсинки

Денеска историска средба во Хелсинки

Макрон во еуфорија скокна и мавташе со рацете

Макрон во еуфорија скокна и мавташе со рацете