26 Октомври, 2020
0.0199

(ВИДЕО) Полицијата откри мини лабораторија за масло од канабис - уапсени се три лица

Објавено во: Македонија 24 Септември, 2020

Во Визбегово e пронајдена мини лабораторија за масло од канабис, a уапсени се три лица, информира полицијата. 

Единицата за недозволена трговија со дрога денеска околу 15 часот, извршила претреси во скопско Визбегово, при што пронајдена е мини лабораторија за производство на масло од канабис. 

Претресите се направени во домот и други простории на 38-годишниот И. П., а во дворното место имало стебла од марихуана во осум саксии и други 12 стебла. 

Некои од нив биле во помошните простории во фаза на сушење. 

Затекнати се и две други лица, од кои едното П. В. (38), кој бил затекнат при обработка на марихуаната, како и Г. Ј. (39).

Извршени се претреси и во домот на Г.Ј., каде е  пронајдена марихуана подготвена за продажба, како и шприцеви полни со масло од канабис.


Можеби ќе ве интересира

Шкариќ: Уставот не предвидува дека седниците се одржуваат во пленарната сала

Шкариќ: Уставот не предвидува дека седниците се одржуваат во пленарната сала

Рекордни 22 починати од Ковид-19 за еден ден во Македонија

Рекордни 22 починати од Ковид-19 за еден ден во Македонија

Европратеникот Ковачев: Наместо „бугарскиот окупатор“, да пишува „бугарска администрација“

Европратеникот Ковачев: Наместо „бугарскиот окупатор“, да пишува „бугарска администрација“

Наќе Чулев со повик до граѓаните да го поддржат протестот на полицискиот синдикат во вторник

Наќе Чулев со повик до граѓаните да го поддржат протестот на полицискиот синдикат во вторник

Главната кичевска црква ќе инсталира видео-надзор против крадци на пари

Главната кичевска црква ќе инсталира видео-надзор против крадци на пари

Алијана за Албанците и Алтернатива предлагаат анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести

Алијана за Албанците и Алтернатива предлагаат анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести

Три пациентки починаа на Инфективно во Штип

Три пациентки починаа на Инфективно во Штип

Заев: Секој со еден мандат во ЦО ќе може да биде претседател на СДСМ

Заев: Секој со еден мандат во ЦО ќе може да биде претседател на СДСМ

Погребан Амди Бајрам во присуство на 300 лица

Погребан Амди Бајрам во присуство на 300 лица