23 Ноември, 2020
0.0318

(ВИДЕО) Повеќе од три недели поминал на минусни температури во Алјаска

Објавено во: Свет 13 Јануари, 2020

На човек на Алјаска му изгорела колибата, по што три недели живеел во шатор на минусни температури. 

Службите го лоцирале 30-годишниот Американец Тајсон Стил, откако членови на неговото семејство реагирале. 

Тој поминал повеќе од три недели во засолниште и со ограничени количества на храна во дивините на Алјаска, пишува Би-Би-Си.

Стил од остатоците од неговата куќичка во дивината ги испишал буквите „СОС“. 

Не знае што го предизвикало пожарот во неговата колиба, каде живеел сам од септември.


Можеби ќе ве интересира

Овие 17 симптоми укажуваат дека сте заразени со коронавирусот

Овие 17 симптоми укажуваат дека сте заразени со коронавирусот

КОГА ЌЕ ИМА НОВА ПАНДЕМИЈА, ЗА 20 ИЛИ ЗА ТРИ ГОДИНИ - Бил Гејтс со нови прогнози

КОГА ЌЕ ИМА НОВА ПАНДЕМИЈА, ЗА 20 ИЛИ ЗА ТРИ ГОДИНИ - Бил Гејтс со нови прогнози

Ројтерс ексклузивно: Германскиот нацрт закон за информатичка безбедност се стреми кон консензус за ризиците на продавачите на телекомуникациска опрема

Ројтерс ексклузивно: Германскиот нацрт закон за информатичка безбедност се стреми кон консензус за ризиците на продавачите на телекомуникациска опрема

ДОБРА ВЕСТ ИЛИ РАЗОЧАРУВАЊЕ - вакцината на Оксфорд е ефкасна 70 отсто

ДОБРА ВЕСТ ИЛИ РАЗОЧАРУВАЊЕ - вакцината на Оксфорд е ефкасна 70 отсто

Две милијарди дози вакцина против Ковид-19 за сиромашните земји

Две милијарди дози вакцина против Ковид-19 за сиромашните земји

Меркел омилена меѓу Германците, почитувана во светот: Канцеларката одбележа 15 години власт

Меркел омилена меѓу Германците, почитувана во светот: Канцеларката одбележа 15 години власт

НАЈНОВА СТУДИЈА НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ЏОН ХОПКИНС: Научниците откриваат поголем број новозаразени и повеќе смртни случаи во кластери каде има деца

НАЈНОВА СТУДИЈА НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ЏОН ХОПКИНС: Научниците откриваат поголем број новозаразени и повеќе смртни случаи во кластери каде има деца

КОЛКУ ЌЕ ЧИНИ: Руската Спутник тврди дек нејзината вакцина ќе биде многу поевтина од онаа на Фајзер и Модерна

КОЛКУ ЌЕ ЧИНИ: Руската Спутник тврди дек нејзината вакцина ќе биде многу поевтина од онаа на Фајзер и Модерна

СЕГА НЕ НИ ТРЕБА СКИЈАЊЕ - СЗО предупредува дека без рестриктивни мерки ќе има трет бран на пандемијата на стартот на 2021

СЕГА НЕ НИ ТРЕБА СКИЈАЊЕ - СЗО предупредува дека без рестриктивни мерки ќе има трет бран на пандемијата на стартот на 2021