21 Февруари, 2020
0.0175

(ВИДЕО) ПОЖАРИ, ПЕСОЧНА БУРА, СЕГА ГРАД КАКО ТОПЧЕ ЗА ГОЛФ: Силно невреме во Австралија

Објавено во: Свет 20 Јануари, 2020

Само ден по песочната бура на југоистокот од Австралија се истурил силен град голем колку топка за голф, пренесуваат локални австралиски медиуми.

Природните аномалии и понатаму ја напаѓаат Австралија. Се почна од пожарите, потоа на земјата паднал обилен дожд и почна поплавата.

Сега на југоистокот од земјата почна песочна бура и силен град. Градот оштетил многу автомобили и искршил гранки на дрвјата.

Телевизијата „7 Њуз“ прецизира дека силен град е забележан во државата Нов Јужен Велс. Во изминатите 24 часа за помош до спасувачите се обратиле повеже од 1500 луѓе, околу илјада од нив биле поврзани со оштетени градби поради стихијата.


Ден пред да изврне град оваа австралиска држава ја погодила песочна бура со удари од ветер до 100 км/ч.

Телевизијата истакнува дека истовремено во државите Викторија, Јужна Австралија и Тасманија продолжуваат да беснеат шумски пожари.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Украинци евакуирани од Вухан дома пречекани со камења

(ВИДЕО) Украинци евакуирани од Вухан дома пречекани со камења

(ВИДЕО) ЖЕНА ГО НАПАДНА ПУТИН: Го праша како може да се живее со 157 евра?

(ВИДЕО) ЖЕНА ГО НАПАДНА ПУТИН: Го праша како може да се живее со 157 евра?

ДЕТАЛИ ОД ЛОНДОН: Верниците му се спротивставиле на напаѓачот

ДЕТАЛИ ОД ЛОНДОН: Верниците му се спротивставиле на напаѓачот

Напад во џамија во Лондон - избоден човекот кој ја водел молитвата

Напад во џамија во Лондон - избоден човекот кој ја водел молитвата

НАСТРАДАА БАЛКАНЦИ: Убиени се во нападите во Германија

НАСТРАДАА БАЛКАНЦИ: Убиени се во нападите во Германија

ЕКСТРЕМИЗМОТ Е УШТЕ ЖИВ - што напишал убиецот во прошталното писмо

ЕКСТРЕМИЗМОТ Е УШТЕ ЖИВ - што напишал убиецот во прошталното писмо

(ВИДЕО+ФОТО) КРВОПРОЛЕВАЊЕ ВО ГЕРМАНИЈА - СЕ пукало на девет локации, деветмина загинати

(ВИДЕО+ФОТО) КРВОПРОЛЕВАЊЕ ВО ГЕРМАНИЈА - СЕ пукало на девет локации, деветмина загинати

(ВИДЕО) МОСКВА СЕ ПРОТИВИ: Една земја се закани дека ќе интервенира во Сирија

(ВИДЕО) МОСКВА СЕ ПРОТИВИ: Една земја се закани дека ќе интервенира во Сирија

ЖРТВИ НА КОРОНАВИРУС: Починаа двајца луѓе во Иран

ЖРТВИ НА КОРОНАВИРУС: Починаа двајца луѓе во Иран