22 Мај, 2018
0.3215
    ALK 8079.77    -0.23%     GRNT 725.79    -2.33%     KMB 4342.88    -0.71%     MPT 30833.43    2.72%     OHB 6450    -0.75%     PKB 12500    0.01%     RMDEN16 95.5    0%     RZLV 45    2.27%     RZUS 130    4.15%     STB 1013.24    -0.91%     STBP 1108.01    0.47%     STIL 132.23    -0.56%     TKVS 3990    3.22%     TNB 13500.82    -1.58%     TPLF 1606.85    2.09%     TTK 857.29    -0.32%     UNI 2420    0%     ZILU 245    2.94%

(ВИДЕО) Пожарот во делчевско почнал од фурна за леб-изгореа домови, шума и пасишта

Објавено во: Македонија 13 Септември, 2017

Се уште тлее пожарот над општина Делчево кој вчера ги зафати селата Драмче, Киселица и Селник.


Огромна штета предизвика пожарот кој според надлежните од Дирекцијата за заштита и спасување започнал од куќа во Стамболиското маало од фурна за леб а силниот ветер и сува трева го прошириле  кон блиската борова шума од каде зафаќа голема површина во двете делчевски села Драмче и Селник. 


Во гаснење на пожарот морале да интервенираат и авионите на Дирекцијата за заштита и спасување а имало моменти каде поради непристапност на теренот беше оневозможено функционирање на механизираните екипи.

Пожарот се уште гори, не се знае точно колкава површина е опожарена а во гаснењето на пожарот кое продолжи утрово покрај ТППЕ Делчево и М.Каменица, екипи на ЈПШС Голак Делчево, ЈПКД Брегалница се вклучени и граѓани доброволци.Можеби ќе ве интересира

ДАЛИ Е ОВА ЕФЕКТИВНО “ПРЕКРОЈУВАЊЕ“: Дескоска министерка за правда, а министер за образование најверојатно Арбер Адеми?

ДАЛИ Е ОВА ЕФЕКТИВНО “ПРЕКРОЈУВАЊЕ“: Дескоска министерка за правда, а министер за образование најверојатно Арбер Адеми?

МОНСТРУОЗНО: 67 годишен Кичевчанец, се обидел да силува 6 годишно девојче

МОНСТРУОЗНО: 67 годишен Кичевчанец, се обидел да силува 6 годишно девојче

Млада гостиварчанка се обиде да се отруе

Млада гостиварчанка се обиде да се отруе

Темите на телевизиите „како јајце на јајце“

Темите на телевизиите „како јајце на јајце“

Невреме ќе ја зафати Македонија

Невреме ќе ја зафати Македонија

На Димо Хаџи Димов е нормализирано водоснабдувањето

На Димо Хаџи Димов е нормализирано водоснабдувањето

Левица освен за Заев бара гонење на уште едно лице за загрозување не независноста

Левица освен за Заев бара гонење на уште едно лице за загрозување не независноста

ВМРО-ДПМНЕ: Неправедна пресуда е донесена под политички притисок за Заев

ВМРО-ДПМНЕ: Неправедна пресуда е донесена под политички притисок за Заев

Регионални културни организации бараат од Заев да не го дава Алаѓозовски

Регионални културни организации бараат од Заев да не го дава Алаѓозовски