27 Јануари, 2020
0.0169

(ВИДЕО) Путин имаше драматичен лет

Објавено во: Свет 02 Декември, 2019

Драматичен лет имаше авионот на рускиот претседател Владимит Путин, но со мала видливост успеа да слета на аеродромот. 

Видливоста била помала од 500 метри.

Пред неколку дена авионот на  Путин едвај слетал на аеродромот во Бишкек, поради силна магла, открија пилотите на претседателскиот авион за телевизијата „Русија 24“.

Путин на 28 ноември, престојуваше во главниот град на Киргистан, на состанок на Организацијата за колективна безбедност (ЦСТО), а пилотите кажаа дека проблемите почнале веднаш по полетувањето од аеродромот во Санкт Петербург.


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Уште едно спортско семејство загина во хеликоптерот на Коби

(ФОТО) Уште едно спортско семејство загина во хеликоптерот на Коби

„ТОА ШТО ЛУЃЕТО ГО ГЛЕДААТ НА ТЕРЕН...ТОА НЕ СУМ ЈАС“ - Зборови на Коби кои одѕвонуваат ширум планетата

„ТОА ШТО ЛУЃЕТО ГО ГЛЕДААТ НА ТЕРЕН...ТОА НЕ СУМ ЈАС“ - Зборови на Коби кои одѕвонуваат ширум планетата

Ексклузивни репортажи за Фактор од Давос: Која гранка ќе отвори 133.000 работни места до 2025?

Ексклузивни репортажи за Фактор од Давос: Која гранка ќе отвори 133.000 работни места до 2025?

ОФИЦИЈАЛНО деветмина загинати во несреќата со Коби Брајант

ОФИЦИЈАЛНО деветмина загинати во несреќата со Коби Брајант

Со Коби загина и неговата ќерка, Трамп вели - загубата на легендата е ужасна вест

Со Коби загина и неговата ќерка, Трамп вели - загубата на легендата е ужасна вест

Кој беше Коби Брајант - омилениот „лејкерс“ со човечки мани

Кој беше Коби Брајант - омилениот „лејкерс“ со човечки мани

Легендата Коби Брајант почина во хеликоптерска несреќа

Легендата Коби Брајант почина во хеликоптерска несреќа

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Човек со страотни напади како последица на коронавирус

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Човек со страотни напади како последица на коронавирус

Кога ќе стигне вакцината за коронавирусот, Кинезите почнаа да ја развиваат

Кога ќе стигне вакцината за коронавирусот, Кинезите почнаа да ја развиваат