23 Август, 2019
0.0177

(ВИДЕО) Работат како робови, а живеат како во логори

Објавено во: Свет 22 Јули, 2019

Во Сан Франциско и Лос Анџелес, логорашките услови за живот се хит. 

Работниците од креативната индустрија се принудени да живеат во логори. 

Дизајнери, програмери, писатели плаќаат по 1.000 долари кирија месечно. 

За вистински станови кириите се од 2.200 до 3.600 долари. 

Ова е единствен начин младите работници да имаат покрив над главата. 

Како тоа изгледа можете да видите овде

Можеби ќе ве интересира

Најавен бојкот на предвремените избори во Венецуела

Најавен бојкот на предвремените избори во Венецуела

(ВИДЕО) Девојче кое има само 5 години преживеа неколку дена во шума

(ВИДЕО) Девојче кое има само 5 години преживеа неколку дена во шума

Eвропска земја ќе преземе мерки против Бразил ако не ги спасат шумите

Eвропска земја ќе преземе мерки против Бразил ако не ги спасат шумите

(ВИДЕО) ОД СИЛНО НЕВРЕМЕ ДО ЗАГУБЕНИ ЖИВОТИ: Најмалку пет лица загинаа, десетици се повредени

(ВИДЕО) ОД СИЛНО НЕВРЕМЕ ДО ЗАГУБЕНИ ЖИВОТИ: Најмалку пет лица загинаа, десетици се повредени

Навални ослободен од затвор

Навални ослободен од затвор

Роналдо бара да се заштитат шумите во Амазон

Роналдо бара да се заштитат шумите во Амазон

(ВИДЕО) Гром уби туристи на планински врв во Полска

(ВИДЕО) Гром уби туристи на планински врв во Полска

(ВИДЕО) Награда од милион евра, ова го нуди германски град за една банална работа

(ВИДЕО) Награда од милион евра, ова го нуди германски град за една банална работа

(ВИДЕО) Со необичен потег Индонежанец ќе ги спасува шумите

(ВИДЕО) Со необичен потег Индонежанец ќе ги спасува шумите