21 Септември, 2019
0.0308

(ВИДЕО) РАСТАТ ПЛАТИТЕ, НО И КИРИИТЕ: Просечна цена на стан е 2.500 евра

Објавено во: Финансии 07 Февруари, 2019

Даблин, главниот град на Ирска станува еден од најскапите градови. 

Растат платите, но и трошоците за живот, па така просечна цена на стан е 2.500 евра за изнајмување. Тоа е три пати повеќе од цената во Белфаст, град на 2 часа оддалеченост од Даблин. 

Има многу американски компании кои вработуваат еден од пет работници во земјата. 

Детали во видеото, овде

фото Википедија

Можеби ќе ве интересира

Потпишан договор со ЕБОР од 13 милиони евра за изградба на електронски систем на наплата долж Коридор VIII

Потпишан договор со ЕБОР од 13 милиони евра за изградба на електронски систем на наплата долж Коридор VIII

Виктор Димовски прв владин директор со коефициент 4 и со поголема основна плата од Рашковски, Лукаревска, Китанов....

Виктор Димовски прв владин директор со коефициент 4 и со поголема основна плата од Рашковски, Лукаревска, Китанов....

Како од една билка овој Србин направил бизнис вреден злато

Како од една билка овој Србин направил бизнис вреден злато

Како е да се живее во Норвешка: Плата од 2.500 евра, но државата веднаш зема 35 проценти

Како е да се живее во Норвешка: Плата од 2.500 евра, но државата веднаш зема 35 проценти

ЌЕ ДОБИЕТЕ 25 000 ЕВРА ДА СЕ ПРЕСЕЛИТЕ ОВДЕ: Понудата е од соништата, а регионот прекрасен

ЌЕ ДОБИЕТЕ 25 000 ЕВРА ДА СЕ ПРЕСЕЛИТЕ ОВДЕ: Понудата е од соништата, а регионот прекрасен

Како бугарски стартап ја доби првата венчр капитал обврзница од 18 милиони евра?

Како бугарски стартап ја доби првата венчр капитал обврзница од 18 милиони евра?