15 Ноември, 2019
0.0178

(ВИДЕО) Развиорија палестински знамиња на Евровизија, обезбедувањето веднаш им ги зема

Објавено во: Свет 19 Мај, 2019

Бендот „Хатари“ од Исланд ги развеа палестинските знамиња за време на бодирањето на евровизиската финална вечер, по што обезбедувањето веднаш се упати кон нив. Едниот член на бендот тајно снимаше со телефон како им ги одземаат знамињата.

Во знак на протест поради воениот конфликт меѓу Израел и Палестина, ги подигнаа знамињата пред камерите.

„Хатари“ важат за контраверзен бенд кој секогаш ги лоцира проблемите и гласно зборува за тоа. Тие биле и предупредени дека не смеат да направат никаков скандал за време на нивниот настап. 

Изминативе месеци беа се почести повиците за бојкот поради политичката и воена ситуација во Израел и неодамнешното насилство меѓу израелската армија и милитаристите од Газа.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) КАМЕРИТЕ ГО „УЛОВИЈА“: Човек плива во поплавената Венеција

(ВИДЕО) КАМЕРИТЕ ГО „УЛОВИЈА“: Човек плива во поплавената Венеција

(ВИДЕО) Руски студент уби колега, рани тројца, и се самоуби

(ВИДЕО) Руски студент уби колега, рани тројца, и се самоуби

(ФОТО) ЛУЃЕТО ГИ НАПУШТИЈА ДОМОВИТЕ: По земјотресот, можно е да има цунами

(ФОТО) ЛУЃЕТО ГИ НАПУШТИЈА ДОМОВИТЕ: По земјотресот, можно е да има цунами

ГО ИМААТ ОНА ШТО НИЕ ГО НЕМАМЕ: Ова се градовите со најчист воздух

ГО ИМААТ ОНА ШТО НИЕ ГО НЕМАМЕ: Ова се градовите со најчист воздух

(ВИДЕО) Eве како поминаа оние кои купија куќи за едно евро во Италија

(ВИДЕО) Eве како поминаа оние кои купија куќи за едно евро во Италија

(ВИДЕО) КРВАВ ДЕН ВО ИРАК: На насилните демонстрации има жртви

(ВИДЕО) КРВАВ ДЕН ВО ИРАК: На насилните демонстрации има жртви

(ВИДЕО) ВЕНЕЦИЈА НА КОЛЕНА: Стравични снимки од воздух по поплавите во градот

(ВИДЕО) ВЕНЕЦИЈА НА КОЛЕНА: Стравични снимки од воздух по поплавите во градот

Честичките од загаден воздух го оштетуваат мозокот?

Честичките од загаден воздух го оштетуваат мозокот?

(ФОТО) ИЗРАЕЛ СЕ ЗАКАНИ НА ИСЛАМСКИ ЏИХАД: Или ќе запрат или ќе трпат удари

(ФОТО) ИЗРАЕЛ СЕ ЗАКАНИ НА ИСЛАМСКИ ЏИХАД: Или ќе запрат или ќе трпат удари