19 Мај, 2019
0.0281

(ВИДЕО) РЕТКО ВИДЕНА СНИМКА: Тито прв пат на Косово пред 50.000 прегрнати Албанци и Срби

Објавено во: Балкан 12 Септември, 2018

Поранешниот претседател на СФРЈ, Јосип Броз Тито ретко го посетувал Косово, а видеото кое го обезбеди Блиц во соработка со Филмски новости ја доволува атмосфертата од Приштина каде го дочекале Срби и Албанци. 

Видете што тој им порача на граѓаните. 

Видеото можете да го погледнете овде.

Можеби ќе ве интересира

„Вечерње новости“: На Косово се врши нелегална трансплантација и трговија со органи

„Вечерње новости“: На Косово се врши нелегална трансплантација и трговија со органи

ПУКАЊЕ ВО КОСОВО: Рането момче од српска националност

ПУКАЊЕ ВО КОСОВО: Рането момче од српска националност

Mарија Шерифовиќ даде коментар за Евровизија

Mарија Шерифовиќ даде коментар за Евровизија

Што прават воени бродови во Албанија?

Што прават воени бродови во Албанија?

(ВИДЕО) Се навршија 26 години од смртта на Бошко и Адмира во Сараево

(ВИДЕО) Се навршија 26 години од смртта на Бошко и Адмира во Сараево

Босна доби „патриотски фронт“, се залагаат за она за што се противат босанските Срби

Босна доби „патриотски фронт“, се залагаат за она за што се противат босанските Срби

За 4 години изгубиле цел еден град

За 4 години изгубиле цел еден град

Вулин бара да проговориме за Голема Албанија

Вулин бара да проговориме за Голема Албанија

(ВИДЕО) СЕ ТРАГА СО ЧАМЦИ И ДРОНОВИ: Малиот Ибрахим го однесе надојдена вода во Босна-ни трага ни глас

(ВИДЕО) СЕ ТРАГА СО ЧАМЦИ И ДРОНОВИ: Малиот Ибрахим го однесе надојдена вода во Босна-ни трага ни глас