16 Јули, 2019
0.0185

(ВИДЕО) Се искачи на највисоката зграда во Европа

Објавено во: Свет 08 Јули, 2019

Полицијата во Лондон е повикана денеска кај облакодерот „Шард“, откако авантурист е забележан во обид да се искачи по фасадата на највисоката зграда во Западна Европа, пренесува РТ.

Два полициски возила, две амбулантни возила и беспилотни летала се испратени на местото на настанот. Снимките покажуваат неидентификуван човек во близина на врвот на зградата, која има 95 ката, висока околу 310 метри. Во кулата „Шард“, која гледа кон лондонскиот мост, се сместени ресторани, канцеларии и хотел.

Портпаролот на Метрополитенската полиција, Дејвид Кевин Вилијамс, објасни дека полицајците успеале да го убедат авантуристот да влезе во зградата. Нема информации за тоа дали човекот е уапсен.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Макрон се обрати на српски во Белград

(ВИДЕО) Макрон се обрати на српски во Белград

(ФОТО) Снег во две европски земји, а покривката и до 30 цм

(ФОТО) Снег во две европски земји, а покривката и до 30 цм

(ВИДЕО) ЗАГИНАА ПАДОБРАНЦИ: Се сруши авион во Шведска

(ВИДЕО) ЗАГИНАА ПАДОБРАНЦИ: Се сруши авион во Шведска

Најбогатиот човек на светот за прв пат пред јавноста со новата партнерка

Најбогатиот човек на светот за прв пат пред јавноста со новата партнерка

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО ХОНГКОНГ: Причината за револтот е во кинеските власти

(ВИДЕО) НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО ХОНГКОНГ: Причината за револтот е во кинеските власти

(ВИДЕО) Воена парада во Париз, но и апсење на „Жолтите елеци“

(ВИДЕО) Воена парада во Париз, но и апсење на „Жолтите елеци“

(ВИДЕО) Турски пекар ќе го почести Путин, еве што подготвува за него

(ВИДЕО) Турски пекар ќе го почести Путин, еве што подготвува за него

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

(ВИДЕО) Ги ставаат децата во пластични вреќи, ја поминуваат реката и уште пет часа одат пеш до училиштето

(ВИДЕО) Ги ставаат децата во пластични вреќи, ја поминуваат реката и уште пет часа одат пеш до училиштето