01 Јуни, 2020
0.0427

(ВИДЕО) Се појави снимка направена на аеродром додека Чиле го тресе земјотрес

Објавено во: Свет 29 Септември, 2019

Потрес со јачина од 7,2 степени денес го погоди брегот на Чиле, соопшти американскиот Геолошки центар.

Се појави видео снимено на аеродром, додека Чиле го тресе земјотрес. 

Чиле има долга историја на смртоносни земјотреси, вклучувајќи го и оној од 2010-та година со јачина од 8,8 степени, кој предизвика цунами и ги опустоши градовите од јужното крајбрежје.

Видеото можете да го видите овде

Можеби ќе ве интересира

Студија: Зошто во Јапонија нагло опаѓа продажбата на цигари?

Студија: Зошто во Јапонија нагло опаѓа продажбата на цигари?

Повредени повеќе од 50 тајни агенти во ескалацијата на судири во САД

Повредени повеќе од 50 тајни агенти во ескалацијата на судири во САД

Капсулата на Спејс-Икс со двајца американски астронаути пристигна на МВС

Капсулата на Спејс-Икс со двајца американски астронаути пристигна на МВС

Како една земја со 97 милиони, успеа да го задржи бројот на смртните случаи на коронавирус на нула

Како една земја со 97 милиони, успеа да го задржи бројот на смртните случаи на коронавирус на нула

ГОЛЕМА НАДЕЖ: Новартис ќе почне да произведува вакцина против коронавирусот овој месец

ГОЛЕМА НАДЕЖ: Новартис ќе почне да произведува вакцина против коронавирусот овој месец

ПО БРУТАЛНОТО ЗАДУШУВАЊЕ: Протести против расизмот низ цела Америка

ПО БРУТАЛНОТО ЗАДУШУВАЊЕ: Протести против расизмот низ цела Америка

Историја: НАСА лансираше ракета со двајца астронаути во вселената

Историја: НАСА лансираше ракета со двајца астронаути во вселената

Прва жртва во протестите во Америка

Прва жртва во протестите во Америка

Британски експерт нагласува дека се уште е рано за олеснување на мерките во земјата

Британски експерт нагласува дека се уште е рано за олеснување на мерките во земјата