30 Ноември, 2020
0.0181

(ВИДЕО) Се степаа пратеници во Косово

Објавено во: Балкан 19 Ноември, 2020

Тепачка имаше денеска во косовското Собрание. 

Членови на Парламентот денеска физички се пресметаа за време на седницата на која се разговараше за исчезнатите лица.

Ситуацијата стана тензична пред крајот на седницата, додека пратеничката на Самоопределување, Сарада Богујевци, која беше иницијатор на седницата, се обраќаше на говорницата.

Заменичката на претседателот на Собранието на Косово, Арберија Нагавци, неколкупати ги предупредуваше пратениците да седнат за да продолжи седницата.

Пратеникот од редовите на Самоопределување, Димал Баша го обвини вицепремиерот на Косово, Дритон Селманај за тепачката. 

И претходно во Собранието на Косово имало слични инциденти. 

Во мај 2018 година имаше тепачка.

Истата година имаше и тепачка во тв дебата. 


Можеби ќе ве интересира

Ја премина границата: Пулмологот Несторовиќ во брутално видео Кон и Тиодоровиќ ги претставува како платеници

Ја премина границата: Пулмологот Несторовиќ во брутално видео Кон и Тиодоровиќ ги претставува како платеници

Фајненшл тајмс: Брисел почнува сериозно да ја сфаќа заканата од корупцијата која се случува во Бугарија

Фајненшл тајмс: Брисел почнува сериозно да ја сфаќа заканата од корупцијата која се случува во Бугарија

Вучиќ: Северна Македонија има вкупно повеќе починати од Србија, а е многу помала

Вучиќ: Северна Македонија има вкупно повеќе починати од Србија, а е многу помала

Бојко Борисов за ФАЦ: По фотографијата со пиштол и пари, повеќе не сакам да видам жена во животот

Бојко Борисов за ФАЦ: По фотографијата со пиштол и пари, повеќе не сакам да видам жена во животот

За викенди нема напуштање на градовите - вака земја од регионот ќе се бори со вирусот

За викенди нема напуштање на градовите - вака земја од регионот ќе се бори со вирусот

СРБИЈА УРИВА РЕКОРДИ: Денес скоро 8.000 заразени со коронавирусот

СРБИЈА УРИВА РЕКОРДИ: Денес скоро 8.000 заразени со коронавирусот

(ВИДЕО) ТЕНЗИИ: Пратеник истакна албанско знаме во српското Собрание, Дачиќ му реагираше

(ВИДЕО) ТЕНЗИИ: Пратеник истакна албанско знаме во српското Собрание, Дачиќ му реагираше

Румен Радев: Борисов и Заев да не потпишуваат нова декларација без јасни критериуми

Румен Радев: Борисов и Заев да не потпишуваат нова декларација без јасни критериуми

Aрапи ќе градат илјадници станови во Албанија

Aрапи ќе градат илјадници станови во Албанија