18 Август, 2019
0.0157

(ВИДЕО) СЕ ТРАГА СО ЧАМЦИ И ДРОНОВИ: Малиот Ибрахим го однесе надојдена вода во Босна-ни трага ни глас

Објавено во: Балкан 17 Мај, 2019

Невремето кое деновиве го зафати регионот а најмногу на удар се најде Босна и Херцеговина, предизвика потрага за шестгодишно момче од Бегов хан.

Како што пренесуваат босанските медиуми, момчето Ибрахим Мешељевиќ пред два дена паднало во надојден поток и по него уште се трага а семејството се сомнева дека е затрупано со песок во теснец.

Мештаните на Бегов Хан им потпомогнале на спасувачките екипи да го пребаруваат коритото на Босна со цел да се најде детето.

Потрагата по бреговите на реката ќе породолжи и денеска.

Спасувачите, се наведува дека и денеска со чамец ќе го поминат коритото на Босна кон Жепче, а на теснецот ќе користат механизација.

Се очекува и доаѓање на спасувачки екипи од Зеница, како и припадници на Кантоналната и Федерална управа за цивилна заштита кои вчера го пребарувале теренот на бреговите, користејќи дронови за да ги анализираат снимките.


Можеби ќе ве интересира

Обвинувања за Рама дека е најкорумпиран премиер на Балканот

Обвинувања за Рама дека е најкорумпиран премиер на Балканот

Морина нема поим зошто Македонија му го земала британскиот пасош

Морина нема поим зошто Македонија му го земала британскиот пасош

(ВИДЕО) ПОРОЈНИ ДОЖДОВИ СО ЖРТВИ ВО ИСТАНБУЛ: Градот под вода, автомобили пливаат

(ВИДЕО) ПОРОЈНИ ДОЖДОВИ СО ЖРТВИ ВО ИСТАНБУЛ: Градот под вода, автомобили пливаат

(ВИДЕО) ДРАМА НА АВТОПАТ ВО ХРВАТСКА: Авион принудно слетал, патниците престрашени

(ВИДЕО) ДРАМА НА АВТОПАТ ВО ХРВАТСКА: Авион принудно слетал, патниците престрашени

Што се случи со децата кои се затруја во Хрватска?

Што се случи со децата кои се затруја во Хрватска?

НЕ СЕ САМО МАКЕДОНЦИТЕ: Кои други народи немаат пари за летување?

НЕ СЕ САМО МАКЕДОНЦИТЕ: Кои други народи немаат пари за летување?

(ВИДЕО) Машко - женска тепачка на плажа во Улцињ предизвика лавина реакции

(ВИДЕО) Машко - женска тепачка на плажа во Улцињ предизвика лавина реакции

Петнаесета земја го повлекува признавањето на Косово, вели Дачиќ

Петнаесета земја го повлекува признавањето на Косово, вели Дачиќ

Грција се сомнева дека пожарот на островот Евија е подметнат

Грција се сомнева дека пожарот на островот Евија е подметнат