16 Јуни, 2019
0.0274

(ВИДЕО) СЕ ТРАГА СО ЧАМЦИ И ДРОНОВИ: Малиот Ибрахим го однесе надојдена вода во Босна-ни трага ни глас

Објавено во: Балкан 17 Мај, 2019

Невремето кое деновиве го зафати регионот а најмногу на удар се најде Босна и Херцеговина, предизвика потрага за шестгодишно момче од Бегов хан.

Како што пренесуваат босанските медиуми, момчето Ибрахим Мешељевиќ пред два дена паднало во надојден поток и по него уште се трага а семејството се сомнева дека е затрупано со песок во теснец.

Мештаните на Бегов Хан им потпомогнале на спасувачките екипи да го пребаруваат коритото на Босна со цел да се најде детето.

Потрагата по бреговите на реката ќе породолжи и денеска.

Спасувачите, се наведува дека и денеска со чамец ќе го поминат коритото на Босна кон Жепче, а на теснецот ќе користат механизација.

Се очекува и доаѓање на спасувачки екипи од Зеница, како и припадници на Кантоналната и Федерална управа за цивилна заштита кои вчера го пребарувале теренот на бреговите, користејќи дронови за да ги анализираат снимките.


Можеби ќе ве интересира

Четири земји профитираат од таксите кои Приштина ги воведе за Србија

Четири земји профитираат од таксите кои Приштина ги воведе за Србија

(ФОТО) ЖЕНА ЗАВАРУВАЧ: Кога ќе го земе апаратот за заварување, сите мислат дека се шегува

(ФОТО) ЖЕНА ЗАВАРУВАЧ: Кога ќе го земе апаратот за заварување, сите мислат дека се шегува

НЕВРАБОТЕНА НЕ САКАЛА ДА ЧЕКА: Досега поминала половина свет

НЕВРАБОТЕНА НЕ САКАЛА ДА ЧЕКА: Досега поминала половина свет

АКО СТЕ ВО ГРЦИЈА ВНИМАВАЈТЕ: Овој пожар брзо се шири

АКО СТЕ ВО ГРЦИЈА ВНИМАВАЈТЕ: Овој пожар брзо се шири

(ВИДЕО) Собир на СПЦ во Подгорица поради црковиот имот

(ВИДЕО) Собир на СПЦ во Подгорица поради црковиот имот

Мицотакис ќе има двојно повеќе пратеници од Ципрас - што ова ќе значи за Македонија?

Мицотакис ќе има двојно повеќе пратеници од Ципрас - што ова ќе значи за Македонија?

МАПА: Еве што и каде се произведувало во Југославија

МАПА: Еве што и каде се произведувало во Југославија

(ВИДЕО) Демонстранти фрлаа камења врз автомобилот на Еди Рама

(ВИДЕО) Демонстранти фрлаа камења врз автомобилот на Еди Рама

Бугарија против растурањето на „пакетот“ Македонија - Албанија

Бугарија против растурањето на „пакетот“ Македонија - Албанија