25 Март, 2018
0.0655

(ВИДЕО) Секунди и пресудија: Во моментот на земјотресот во Мексико жена спаси „жива глава“

Објавено во: Свет 20 Септември, 2017

Британски Телеграф објави шокантно видео од жена во Мексико која ја избегнала смртта за дланка. Имено, на видеото се гледа како стои пред една фонтана, веројатно во некој трговски центар, кога парчиња стакла „стрелаат“ кон неа.

Таа веднаш тргнала да бега од местото каде стоела, за да буквално во следниот момент на тоа место падне огромен прозор кој сигурно би ја убил на лице место да не се поместеше оттаму.

Вчера Мексико беше погодено од силен земјотрес кој однесе во смрт над 200 лица.

Погледнете го видеото:


Можеби ќе ве интересира

Герасимов: Насекаде имаме ракетни системи со голем дострел

Герасимов: Насекаде имаме ракетни системи со голем дострел

Судири со полицијата на протестите во Каталонија

Судири со полицијата на протестите во Каталонија

Видео: Марс или руски Сочи?

Видео: Марс или руски Сочи?

(ВИДЕО+ФОТО) НОВИ СУДИРИ ВО КАТАЛОНИЈА: Има над 20 повредени

(ВИДЕО+ФОТО) НОВИ СУДИРИ ВО КАТАЛОНИЈА: Има над 20 повредени

ПОЧИНА ПОЛИЦАЕЦОТ ХЕРОЈ: Го даде животот за да ги спаси заложниците

ПОЧИНА ПОЛИЦАЕЦОТ ХЕРОЈ: Го даде животот за да ги спаси заложниците

СЕ БАРА ДА УПЛАТАТ И ПАРИ: Шпанија ќе им суди на 25 каталонски сепратисти

СЕ БАРА ДА УПЛАТАТ И ПАРИ: Шпанија ќе им суди на 25 каталонски сепратисти

Експлозија во Авганистан, најмалку 15 лица загинати

Експлозија во Авганистан, најмалку 15 лица загинати

(ВИДЕО) Возел на автопат без едно тркало додека полиција не го сопрела

(ВИДЕО) Возел на автопат без едно тркало додека полиција не го сопрела

(ВИДЕО) ОВА ГИ ЗАЧУДИ ЕКСПЕРТИТЕ: 150 китови се насукаа на плажа

(ВИДЕО) ОВА ГИ ЗАЧУДИ ЕКСПЕРТИТЕ: 150 китови се насукаа на плажа