25 Март, 2018
0.0631

(ВИДЕО) Шокантно видео кое покажува како комода од ИКЕА смртно здроби дете

Објавено во: Свет 21 Ноември, 2017

Серија шокантни видеа се појавија откако ИКЕА одлучи да повлече комоди кои беа причина за смртност на три деца во САД за две години. 

Снимките покажуваат дека комодата ако не е добро прицврстена за ѕидот може да здроби дете. 

За да се покаже какви последици има, употребена е кукла налик на дете кое би се качило да дофати нешто на врвот. 

Мајката на две годишното дете кое почина, Курена Коласа вели дека не знаела дека мора да се прицврсти комодата за ѕид. 

Во 2014 година детето го поклопила комода со шест фиоки. 

„Никаде не го видов, па почнав да ги превртувам работите. Тогаш ја видов неговата глава меѓу комодата и креветот“- вели мајката. 

По четири месеци настрада уште едно дете. И оваа година почина на ист начин уште едно дете. 


Можеби ќе ве интересира

Герасимов: Насекаде имаме ракетни системи со голем дострел

Герасимов: Насекаде имаме ракетни системи со голем дострел

Судири со полицијата на протестите во Каталонија

Судири со полицијата на протестите во Каталонија

Видео: Марс или руски Сочи?

Видео: Марс или руски Сочи?

(ВИДЕО+ФОТО) НОВИ СУДИРИ ВО КАТАЛОНИЈА: Има над 20 повредени

(ВИДЕО+ФОТО) НОВИ СУДИРИ ВО КАТАЛОНИЈА: Има над 20 повредени

ПОЧИНА ПОЛИЦАЕЦОТ ХЕРОЈ: Го даде животот за да ги спаси заложниците

ПОЧИНА ПОЛИЦАЕЦОТ ХЕРОЈ: Го даде животот за да ги спаси заложниците

СЕ БАРА ДА УПЛАТАТ И ПАРИ: Шпанија ќе им суди на 25 каталонски сепратисти

СЕ БАРА ДА УПЛАТАТ И ПАРИ: Шпанија ќе им суди на 25 каталонски сепратисти

Експлозија во Авганистан, најмалку 15 лица загинати

Експлозија во Авганистан, најмалку 15 лица загинати

(ВИДЕО) Возел на автопат без едно тркало додека полиција не го сопрела

(ВИДЕО) Возел на автопат без едно тркало додека полиција не го сопрела

(ВИДЕО) ОВА ГИ ЗАЧУДИ ЕКСПЕРТИТЕ: 150 китови се насукаа на плажа

(ВИДЕО) ОВА ГИ ЗАЧУДИ ЕКСПЕРТИТЕ: 150 китови се насукаа на плажа