25 Април, 2018
0.0558

(ВИДЕО) ШУМСКИ ПОЖАРИ ВО РЕГИОНОТ: Гори во Црна Гора, БиХ и Хрватска

Објавено во: Балкан 16 Јули, 2017

Во Црна Гора, БиХ и Хрватска беснеат шумски пожари. 

Само во Задарската жупанија има десетина пожари. 

Во гасење на огнот се вклучени копнени и воздушни сили, а пожари има во Бенковац, Паг и Обровац. 

Ветерот кој дува им ја отежнува работата на пожарникарите во Херцег Нови кои исто се борат со огнена стихија, а помагаат и граѓаните. Зафатени се 100.000 квадратни метри површина. На терен се 10 противпожарни возила. 

Најголем пожар има во општина Љубиње, пожар каков постарите жители на паметат. 


Можеби ќе ве интересира

Во Јужна Африка е убиен убиецот на Аркан

Во Јужна Африка е убиен убиецот на Аркан

Koлку терористи од Западен Балкан се во редовите на ИД?

Koлку терористи од Западен Балкан се во редовите на ИД?

Вучиќ вели дека на Србија и претстои тешка борба за независноста

Вучиќ вели дека на Србија и претстои тешка борба за независноста

Нов бран мигранти - ќе ја преплават ли Грција?

Нов бран мигранти - ќе ја преплават ли Грција?

ТРАГЕДИЈА: Дете падна од балкон и почина, по што мајката се самоуби

ТРАГЕДИЈА: Дете падна од балкон и почина, по што мајката се самоуби

Забранет влез за Вулин во Хрватска, Србија ќе врати со контрамерки

Забранет влез за Вулин во Хрватска, Србија ќе врати со контрамерки

Теодоракис бара Македонците да направат Меѓународен договор со ЕУ и НАТО

Теодоракис бара Македонците да направат Меѓународен договор со ЕУ и НАТО

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС: Над 39 повредени, регионот парализиран

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС: Над 39 повредени, регионот парализиран

Политиката на проширување на ЕУ дава резултати, топката е кај лидерите од Западен Балкан

Политиката на проширување на ЕУ дава резултати, топката е кај лидерите од Западен Балкан