06 Април, 2020
0.0337

(ВИДЕО) Со кран го кренаа автобусот, увидот ќе продолжи

Објавено во: Македонија 14 Февруари, 2019

Автобусот кој се преврте вчера попладне кај Карпалак се крева со кран, и ќе се носи во касарната во Ѓорче Петров. 

Таму ќе продолжи увидот и ќе се собираат докази за да се утврди како се случила сообраќајката кај селото Ласкарци на патот Скопје-Тетово.

Денеска или утре јавното обвинителство се очекува да соопшти повеќе детали за несреќата.

Премиерот Зоран Заев, денеска по посетата на повредените во сообраќајната несреќа, изјави дека истрагата за настанот е во тек, а сериозни информации се очекуваат од возачот. Рече дека детали со јавноста ќе бидат споделени кога ќе се заокружи истрагата.

Во несреќата загинаа 14 луѓе. 

видео МКД.МК


Можеби ќе ве интересира

Жерновски го пофали лидерот на грчката опозиција Ципрас

Жерновски го пофали лидерот на грчката опозиција Ципрас

Влада: Трошоците за СЈО подобро сега да се платат, отколку подоцна по судски пат и со камати

Влада: Трошоците за СЈО подобро сега да се платат, отколку подоцна по судски пат и со камати

ПЕТТА ПРИНОВА КАЈ ПРАТЕНИКОТ МИЛОШОСКИ - малиот Филип внесе радост во семејството

ПЕТТА ПРИНОВА КАЈ ПРАТЕНИКОТ МИЛОШОСКИ - малиот Филип внесе радост во семејството

Детектор анкета: Над 20% од вработените граѓани останале без своето работно место поради корона кризата

Детектор анкета: Над 20% од вработените граѓани останале без своето работно место поради корона кризата

Почина мајката на сопругата на претседателот Пендаровски, се чекаат резултати од тестот за коронавирусот

Почина мајката на сопругата на претседателот Пендаровски, се чекаат резултати од тестот за коронавирусот

Заразени лекари и медицински сестри вкупно 52, кажа Филипче

Заразени лекари и медицински сестри вкупно 52, кажа Филипче

Филипче: Двајца починати пациенти, почнува втората фаза на епидемијата

Филипче: Двајца починати пациенти, почнува втората фаза на епидемијата

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Најнови податоци за коронавирусот

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Најнови податоци за коронавирусот

10 македонски града без ниту еден заразен со Ковид-19

10 македонски града без ниту еден заразен со Ковид-19