29 Ноември, 2021
0.0264

(ВИДЕО) Со ново промотивно видео Скопје се „пофали“ дека е подготвено за УЕФА Супер Купот

Објавено во: Македонија 20 Јули, 2017

Уште осумнаесет дена го делат главниот град на Македонија од натпреварот кој го чека цел свет.

Дека Скопје е речиси подготвено да ги пречека туристите кои сакаат да го проследат „одмерувањето на силите“ на двата најголеми фудбалски клубови во светот станува јасно од новото промо видео објавено на официјалната Фејсбук страна на градоначалникот Коце Трајановски.

На 8 август националната арена „Филип Втори“ ќе грми . Ја имаме честа да бидеме домаќин на одржувањето на УЕФА Супер Купот со натпревар меѓу  Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Видеото кое ги прикажува убавините на Скопје, им посакува добредојде на туристите е изработено на англиски јазик и можете да го погледете долу.


Можеби ќе ве интересира

ИСПУКАЛ КУРШУМ КОН НЕА, НО НЕ ЈА ПОГОДИЛ: Дивата свиња потоа го усмртила ловецот од Долни Дисан

ИСПУКАЛ КУРШУМ КОН НЕА, НО НЕ ЈА ПОГОДИЛ: Дивата свиња потоа го усмртила ловецот од Долни Дисан

ДАНИЛОВСКИ ПРЕД ОМИКРОН ДА ДОЈДЕ И КАЈ НАС: Маски и помалку гости во кафулињата, автобусите редуцирани

ДАНИЛОВСКИ ПРЕД ОМИКРОН ДА ДОЈДЕ И КАЈ НАС: Маски и помалку гости во кафулињата, автобусите редуцирани

ЗАЕВ ЗА ПРЕМИЕРСКАТА ОСТАВКА: Прво мнозинство и добар исход од преговорите со Бугарија

ЗАЕВ ЗА ПРЕМИЕРСКАТА ОСТАВКА: Прво мнозинство и добар исход од преговорите со Бугарија

УТРЕ ПРИСТИГНУВААТ УШТЕ ТРОЈЦА ОД ПРЕЖИВЕАНИТЕ ПАТНИЦИ НА КОБНИОТ ПАТ: Им се пружа и психолошка помош

УТРЕ ПРИСТИГНУВААТ УШТЕ ТРОЈЦА ОД ПРЕЖИВЕАНИТЕ ПАТНИЦИ НА КОБНИОТ ПАТ: Им се пружа и психолошка помош

ЗА ЕДЕН ДЕН 19 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД: Најмладите имаат 32 и 38 години

ЗА ЕДЕН ДЕН 19 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД: Најмладите имаат 32 и 38 години

Мицкоски шокиран од изјава на член на раководството на ДУИ: Бара предвремени избори

Мицкоски шокиран од изјава на член на раководството на ДУИ: Бара предвремени избори

ВО ЦРКВА ВО ГРЦИЈА САМО СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ: Кој прави контроли?

ВО ЦРКВА ВО ГРЦИЈА САМО СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ: Кој прави контроли?

УТРЕ НОВА СРЕДБА ЗАЕВ - ГАШИ: На кои министерски места атакува Алтернатива

УТРЕ НОВА СРЕДБА ЗАЕВ - ГАШИ: На кои министерски места атакува Алтернатива

КОВАЧЕВСКИ: Ослободен сум од внатрепартиски поделби и игри

КОВАЧЕВСКИ: Ослободен сум од внатрепартиски поделби и игри