16 Октомври, 2019
0.0168

Видео: Со рафали се слави победата на Ганиу во Чаир

Објавено во: Македонија 29 Октомври, 2017

Активистите и приврзаниците на ДУИ со истрели од огнено оружје ја прославија победата на Висар Ганиу во општина Чаир. Булеварот Крсте Петков Мисирков е блокиран, а активистите на ДУИ прославуваат на плоштадот Скендер Бег. 

Ганиу како кандидат на ДУИ ја доби целосната поддршка од СДСМ, па дури и лично Зоран Заев водеше кампања во Чаир за негова поддршка формирајќи еден нов вид на македонско-албанска соработка на изборите.

Ганиу им се заблагодари на сите граѓани на Чаир и вети дека ќе работи за сите. 


Претходно од БЕСА обвинија дека се вршеле големи притисоци врз нивни активисти, имало многу нерегуларности, а две лица беа приведени за поткуп.

Можеби ќе ве интересира

МОГЕРИНИ: Сега е моментот да се отворат пристапни преговори со Македонија и Албанија

МОГЕРИНИ: Сега е моментот да се отворат пристапни преговори со Македонија и Албанија

НЕМА ЗЕЛЕНО СВЕТЛО ОД ЛУКСЕМБУРГ: Појасна слика ќе има в четврток во Брисел

НЕМА ЗЕЛЕНО СВЕТЛО ОД ЛУКСЕМБУРГ: Појасна слика ќе има в четврток во Брисел

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нема одлука за отворање на преговори, Јоханес Хан им се извини на граѓаните

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нема одлука за отворање на преговори, Јоханес Хан им се извини на граѓаните

ХАН СЕ ИЗВИНУВА: Одлука за преговори нема

ХАН СЕ ИЗВИНУВА: Одлука за преговори нема

Што бара Франција од Западен Балкан?

Што бара Франција од Западен Балкан?

Криминална група за неколку месеци шверцувала скоро 400 мигранти

Криминална група за неколку месеци шверцувала скоро 400 мигранти

СЕ ЗНАЕ ЛИ ИЗНОСОТ: Блиските на загинатите кај Ласкарци ќе бараат отштета

СЕ ЗНАЕ ЛИ ИЗНОСОТ: Блиските на загинатите кај Ласкарци ќе бараат отштета

Две земји го блокираа планот на Финска за датумот за преговори

Две земји го блокираа планот на Финска за датумот за преговори

ВЕРУВАМ ДО НЕБОТО ДЕКА ЌЕ ИМА ДАТУМ - премиерот Заев уште е оптимист

ВЕРУВАМ ДО НЕБОТО ДЕКА ЌЕ ИМА ДАТУМ - премиерот Заев уште е оптимист