25 Август, 2019
0.0183

(ВИДЕО) Сообраќајката на автопатот Скопје-Велес со жртва-ударот во камион фатален за младо момче

Објавено во: Македонија 21 Април, 2019

Дваесет и осум годишно момче загинало во сообраќајката која се случи денеска 15 минути по 13 часот на автопатот Скопје-Велес на само 2 км од патарината Петровец.

Според информациите на дел од медиумите момчето управувало мотор со кој удрило во камион.

Ударот бил фатален и момчето загинало на лице место, додека друг мотоцилист кој бил заедно со сега починатиот се бори за живот на скопските клиники каде е пренесен со тешки телесни повреди.


Видео: Канал 5

Можеби ќе ве интересира

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје

За само шест месеци, 70 луѓе го загубиле животот во сообраќајки

За само шест месеци, 70 луѓе го загубиле животот во сообраќајки

На граничниот премин Табановце се чека околу половина час

На граничниот премин Табановце се чека околу половина час

Сончево и топло: Попладне дожд и грмежи

Сончево и топло: Попладне дожд и грмежи

(ВИДЕО) Уапсен член на криминална група на Попова Шапка, кој бил баран од Интерпол

(ВИДЕО) Уапсен член на криминална група на Попова Шапка, кој бил баран од Интерпол