22 Мај, 2019
0.0209

(ВИДЕО) Сообраќајката на автопатот Скопје-Велес со жртва-ударот во камион фатален за младо момче

Објавено во: Македонија 21 Април, 2019

Дваесет и осум годишно момче загинало во сообраќајката која се случи денеска 15 минути по 13 часот на автопатот Скопје-Велес на само 2 км од патарината Петровец.

Според информациите на дел од медиумите момчето управувало мотор со кој удрило во камион.

Ударот бил фатален и момчето загинало на лице место, додека друг мотоцилист кој бил заедно со сега починатиот се бори за живот на скопските клиники каде е пренесен со тешки телесни повреди.


Видео: Канал 5

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нови цени на горивата, што договорија Заев и Ахмети?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нови цени на горивата, што договорија Заев и Ахмети?

По средбата Заев - Ахмети има ли конкретни имиња кои ќе бидат сменети?

По средбата Заев - Ахмети има ли конкретни имиња кои ќе бидат сменети?

Богоевски закажа седница за одземање на мандатот на Груевски

Богоевски закажа седница за одземање на мандатот на Груевски

Џеват Адеми кажа од каде треба да почне „метлата“

Џеват Адеми кажа од каде треба да почне „метлата“

Првиот грчки F16 ја прелета Македонија

Првиот грчки F16 ја прелета Македонија

УНЕСКО бара Охрид да се стави на листата загрозено светско наследство

УНЕСКО бара Охрид да се стави на листата загрозено светско наследство

Копров им се извини на Србите затоа што не добија од нас ниту еден поен

Копров им се извини на Србите затоа што не добија од нас ниту еден поен

Апелационен суд не ја прифати жалбата на Спиро Ристовски

Апелационен суд не ја прифати жалбата на Спиро Ристовски

Едмонд Темелко не се откажува од градоначалничката функција

Едмонд Темелко не се откажува од градоначалничката функција